شناسهٔ خبر: 88609 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن خبر داد

۳۰۰۰ واحد مسکونی مشارکتی طرح اقدام ملی مسکن توسط گروه سرمایه‌گذاری مسکن احداث می‌شود/ اجرای تولید مسکن در گروه سرمایه‌گذاری مسکن به ۱۰ هزار واحد رسید

روزبه ظهیری مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن، گفت: سبد اجرای پروژه‌های در دست ساخت شرکت سرمایه‌گذاری مسکن با یک رشد مناسب به ۱۰ هزار واحد مسکونی رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روزبه ظهیری‌هاشمی، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن، در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر شرکت سرمایه‌گذاری مسکن با توجه به رکود ساخت و ساز چه وضعیتی دارد؟ و اینکه گفته می‌شود واحدهای ساخته شده شرکت سرمایه‌گذاری مسکن با قیمت‌های بالا ساخته می‌شود، گفت: شرکت سرمایه‌گذاری مسکن در یک بازار رقابتی به نام بازار مسکن فعالیت می‌کند که بازاری اقتصادی و آزاد است. بنابراین در این بازار، خریدار و متقاضی مسکن است که تصمیم می‌گیرد چه بهایی را برای چه واحد مسکونی پرداخت کند.

وی افزود: مقایسه ساخت‌وساز مسکن از سوی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن با برخی سازنده‌ها و یا بساز بفروش‌ها نشان می‌دهد که برای برخی از سازنده‌های مسکن، شاید کیفیت مهم نباشد و تنها به ظاهر ساختمان توجه کنند. اما شرکت سرمایه‌گذاری مسکن علاوه بر ظاهر ساختمان‌ها، به شدت به پروتکل‌ها و استانداردهای ساخت‌وساز اعتقاد داشته و از آن عدول نمی‌کند.

ظهیری‌هاشمی ادامه داد: این اعتقاد و این استانداردها باعث شده تا متقاضیان مسکن نسبت به خرید واحدهای مسکونی شرکت سرمایه‌گذاری مسکن، واکنش مثبت داشته و استقبال خوبی از خود نشان دهند. این وضعیت نشان می‌دهد که متقاضیان واقعی مسکن حاضر هستند وجهی را پرداخت کنند که با قیمت آن واحد مسکونی تناسب دارد.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری مسکن، خاطرنشان کرد: در خصوص سبد ساخت‌و‌ساز واحدهای مسکونی توسط شرکت سرمایه‌گذاری مسکن باید یک گریزی به سال‌های قبل بزنیم. بعد از یک دوره افت حجمی که از سال ۹۵ تا ۹۷ ادامه داشت و در سال ۹۷ به اوج خود رسید سطح پروژه‌های در دست ساخت شرکت سرمایه‌گذاری مسکن به حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار متر مربع رسیده بود و حتی در مقطعی هم به یک میلیون متر مربع رسید.

وی افزود: این عدد امروز با افزایش پروژه‌های در دست ساخت در ۲.۵ سال گذشته به یک میلیون و ۸۰۰ هزار متر مربع افزایش پیدا کرد. در دو سال اخیر در کشور کلنگ‌زنی حدود ۵ هزار واحد مسکونی در کشور آغاز شد. در حال حاضر نیز سبد اجرای تولید مسکن در این شرکت را به ۱۰ هزار واحد مسکونی رسانده ایم که یک رشد خوب و مثبتی است.

ظهیری‌هاشمی در پاسخ به این پرسش پایگاه خبری بانک مسکن که شرکت سرمایه‌گذاری مسکن به عنوان بزرگترین انبوه‌ساز کشور در طرح اقدام ملی مسکن چه تعداد پروژه در دست ساخت دارد؟ گفت: شرکت سرمایه‌گذاری مسکن در قالب پروژه‌های مشارکتی طرح اقدام ملی مسکن سه هزار واحد مسکونی در دست ساخت دارد.