شناسهٔ خبر: 89328 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

روند پالایش متقاضیان مرحله سوم طرح اقدام ملی در گفت‌وگو با معاون وزیر راه؛

پالایش ۲۲۳ هزار و ۹۰۵ متقاضی مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن ادامه دارد/رد درخواست و حذف ۲۰ هزار متقاضی تاکنون/ ۵۶ هزار متقاضی حائز شرایط هستند

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان روند پالایش ۲۲۳ هزار و ۹۰۵ متقاضی مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن را اعلام کرد و از نهایی شدن نتایج به زودی خبر داد.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، جزئیات پالایش مرحله سوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن را اعلام کرد.

معاون مسکن و ساختمان گفت: از ۲۲۳ هزار و ۹۰۵ نفری که در مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کردند طبق تازه‌ترین آمار تاکنون ۵۵ هزار و ۸۷۸ نفر حائز شرایط شناخته شدند.

محمودزاده ادامه داد: ۹۱ هزار و ۴۹۲ متقاضی نیز فرم ج ناقص داشتند که باید نسبت به اصلاح آن اقدام کنند. از این تعداد تاکنون ۵۵ هزار و ۷۰۴ نفر به اداره کل راه و شهرسازی استان محل سکونت خود برای بررسی فرم ج و اصلاح وضعیت مراجعه کردند.

وی توضیح داد: طبق تازه‌ترین نتایج ثبت‌نام متقاضیان مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن، تاکنون ۲۰ هزار و ۸۳۱ متقاضی درخواست شان رد شده یا انصراف داده و از مشارکت در این طرح حذف شدند.

معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: پالایش همچنان ادامه دارد و نهایی نشده است.

گفتنی است، ثبت‌نام مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن از ۱۸ تا ۲۵ دیماه امسال انجام شد و وزارت راه و شهرسازی با ایجاد حدود ۴۲ هزار ظرفیت جدید برنامه‌ریزی کرد تا متقاضیانی که موفق به ثبت نام در شهرهای محل سکونت خود نشدند  در این مرحله، اقدام به ثبت‌نام کنند.