شناسهٔ خبر: 90058 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن عملکرد یگان را تشریح شد

رفع تعرض از ۱۳۶ هکتار اراضی دولتی در بهمن امسال/احکام بیش از ۲۶۱ هکتار زمین به ارزش ۶۹۴ میلیاردتومان صادر شد

بالغ بر ۲۶۳ هزار مترمربع اراضی دولتی در کردستان رفع تصرف شد فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از رفع ۳۰۰ مورد تعرض از زمین‌های دولتی به مساحت بیش از ۱۳۶ هکتار و اجرای ۷۲ مورد حکم برای ۲۶۱ هکتار اراضی دولتی به ارزش بیش از ۶۹۴ میلیاردتومان در بهمن امسال خبر داد.

جواد خردمند فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علمکرد آن یگان را در خصوص رفع تعرض به اراضی دولتی در اقصانقاط کشور برای بهمن ۹۹ تشریح کرد.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از وقوع ۳۰۰ فقره تعرض و رفع فوری آنها در زمین‌هایی به مساحت بیش از ۱۳۶ هکتار خبر داد و جمع اجرای احکام را ۷۲ فقره به مساحت بیش از ۲۶۱ هکتار و ارزش بیش از ۶۹۴ میلیاردتومان برشمرد.

به گفته خردمند بهترین علمکرد را در رفع تعرض استان‌های تهران، بوشهر و ایرانشهر و بهترین عملکرد در اجرای احکام را استان‌های اصفهان، فارس و آذربایجان شرقی به خود اختصاص دادند. در عین حال برای بهمن امسال در استان های قم، سمنان (شاهرود) و اردبیل هیچگونه تعرضی گزارش نشده است.  

خردمند میزان دریافت گزارش مردمی از وقوع تصرف را ۳۲۶ مورد عنوان کرد.  

بر اساس اعلام فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن تعرض به اراضی دولتی در استان های مختلف و عملکرد یگان حفاظت سازمان برای بهمن امسال، شاملِ رفع ۳ مورد تعرض به ۳۲۰۰ مترمربع اراضی در آذربایجان شرقی، رفع ۲ مورد تعرض از ۲۳۵ مترمربع اراضی در آذربایجان غربی، رفع ۲۴ مورد تعرضی از ۲۸۲ هزار و ۸۴۰  مترمربع اراضی در اصفهان، رفع ۱۱ مورد تعرض از یکهزار و ۸۴۷ مترمربع اراضی در البرز است.

همچنین، رفع ۲۷ مورد تعرض از ۲۳ هزار و ۴۰۰ مترمربع اراضی در ایرانشهر، رفع ۱۲ مورد تعرض از ۵ هزار و ۴۰۰ مترمربع اراضی در ایلام، رفع ۳۱ مورد تعرضی از اراضی به مساحت ۲۹ هزار و ۱۹۵مترمربع اراضی در بوشهر، رفع ۵۳ مورد تعرض در اراضی به مساحت ۱۲۲ هزار و ۹۰۰ مترمربع در استان تهران، رفع ۷ مورد تعرضی از ۱۰ هزار و ۸۲۰ مترمربع اراضی جنوب کرمان، رفع ۲ مورد تعرض از ۷ هزار مترمربع اراضی در چهارمحال و بختیاری، رفع ۲ مورد تعرض از ۸۱۴ مترمربع اراضی در خراسان جنوبی، رفع ۴ مورد تعرض از ۶۰ هزار و ۵۰۰ مترمربع اراضی خراسان‌رضوی، رفع ۵ مورد تعرض از ۳۰ هزار و ۵۵۰ مترمربع اراضی خراسان‌شمالی، رفع فوری تعرض از ۱۶ مورد تعرض به ۳۵ هزار و ۶۴۵ مترمربع زمین در استان خوزستان بخش دیگری از عملکرد یگان حفاظت در بهمن امسال گزارش شد.

خردمند همچنین رفع یک مورد تعرض به ۸۷۲ مترمربع اراضی در زنجان، رفع ۳ مورد تعرض به ۲۸۰۰ مترمربع اراضی در سمنان، رفع ۴ مورد تعرض به ۱۷ هزار و ۸۰۰ مترمربع اراضی در سیستان و بلوچستان، رفع ۲۵ مورد تعرض به ۳۹۳ هزار و ۱۰۰ مترمربع اراضی در فارس، رفع ۳ مورد تعرض از ۴۰ هزار و ۳۳۰ مترمربع اراضی در قزوین، رفع یک مورد تعرض به ۲۰۰ مترمربع اراضی در استان کردستان، رفع ۱۰ مورد تعرض از ۱۳۰ هزار و ۶۵۲ مترمربع اراضی در کرمان را از جمله تلاش های یگان در این استان ها برشمرد.

به گفته وی، رفع ۵ مورد تعرض به ۷۶۰ مترمربع اراضی استان کرمانشاه، رفع ۳ مورد تعرضی از ۴۹۷ مترمربع اراضی در کهگیلویه و بویراحمد، رفع ۵ مورد تعرض از ۹۶ هزار و ۲۴۳ مترمربع اراضی در گلستان، رفع یک مورد تعرضی از ۱۰ مترمربع اراضی در گیلان، رفع یکمورد تعرض از یکهزار و ۱۰۳ مترمربع اراضی در لارستان، رفع ۴ مورد تعرض از ۲ هزار و ۸۰۰ مترمربع اراضی در لرستان، رفع ۲ مورد تعرض از ۷۰۰ مترمربع اراضی در مازندران، رفع ۵ مورد تعرض از ۳ هزار و ۱۰ مترمربع اراضی در مرکزی، رفع ۱۰ مورد تعرض از ۹ هزار و ۵۶۵ مترمربع اراضی در هرمزگان، رفع ۲ مورد تعرض از ۳ هزار و ۱۰۰ مترمربع اراضی همدان و رفع ۱۵ مورد تعرض از ۴۷ هزار و ۹۵۲ مترمربع اراضی در استان یزد از دیگر مواردی است که یگان در استان ها برای بهمن به انجام رسانده است.