شناسهٔ خبر: 90274 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

کمک بانک مسکن به زلزله‌زدگان سی‌سخت

زلزله سی سخت در پی وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر در شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد، کارکنان و مشتریان بانک مسکن با جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی به یاری زلزله‌زدگان شتافتند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی احمدی، رییس اداره روابط عمومی بانک مسکن با بیان این مطلب گفت: کمک‌های کارکنان و مشتریان بانک مسکن طی روزهای گذشته به مناطق زلزله زده ارسال و در اختیار زلزله‌زدگان قرار گرفت.

احمدی یادآور شد: بانک مسکن در راستای عمل به مسوولیت اجتماعی خود، تعداد ۳ هزار تخته پتوی مسافرتی به زلزله‌زدگان آن شهر اهدا کرد.

وی افزود: در پی وقوع این زلزله خسارات زیادی به ساختمان‌های اداری و مسکونی ابنیه و تاسیسات همین‌طور طرح‌های تولیدی و کشاورزی مردم وارد شده است. سرمای بی‌سابقه منطقه همراه با بارش برف مشکلات مردم زلزله زده را شدیدتر کرده است.

وی توضیح داد: در پی وقوع این زلزله ۸۰ درصد منازل مسکونی شهرستان زلزله‌زده دنا خسارت دیده‌اند. مجموعا ۲۱ هزار نفر در شهرستان دچار آسیب جدی شده‌اند. ۱۲۰۰ واحد مسکونی ۱۰۰درصد خسارت دیده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۶ ریشتر، ساعت ۲۲ و ۵ دقیقه و ۳۴ ثانیه چهارشنبه شب ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ شهر سی‌سخت مرکز شهرستان دنا را در استان کهگیلویه و بویراحمد لرزاند. مرکز لرزه‌نگاری کشور اعلام کرد این زمین‌لرزه در عمق ۸ کیلومتری زمین رخ داده و کانون آن در فاصله ۱۰ کیلومتری سی‌سخت در کهگیلویه و بویراحمد، ۱۹ کیلومتری کمه در استان اصفهان و ۲۴ کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بوده است.

یادآوری می‌شود شهر سی‌سخت یکی از مناطق گردشگری زیبا در استان کهگیلویه‌وبویراحمد است که همه‌ساله میزبان گردشگرانی از سراسر کشور و کشورهای خارجی بوده و این شهر توریستی با چشم‌اندازی زیبا در دامنه دنا واقع شده است.

لازم به ذکر است دو شماره کارت هلال احمر: ۶۲۸۰۲۳۱۴۵۵۵۵۵۵۵۶ و بانک مسکن: ۶۲۸۰۲۳۱۵۲۲۲۲۲۲۲۲ به منظور دریافت کمک به هموطنان زلزله‌زده سی‌سخت در نظر گرفته شده است.