شناسهٔ خبر: 90353 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

طی بخشنامه‌ای از سوی معاون مسکن و ساختمان ابلاغ شد

شرایط و نحوه برگزاری جلسات مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی استان‌ها در ایام کرونا

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در بخشنامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور، شرایط و نحوه برگزاری جلسات مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان‌ها در ایام کرونا را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در بخشنامه‌ای به مدیران کل راه و شهرسازی استان‌های سراسر کشور، با توجه به محدودیت زمانی و شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت بهداشت عمومی، شرایط برگزاری جلسات مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی استان را اعم از عادی و فوق‌العاده، اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده است: با عنایت به موافقت مقام عالی وزارت در خصوص نحوه بررسی و تصویب بودجه سال ۱۳۹۹ و ترازنامه مربوط به عملکرد سال ۱۳۹۸ سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها، ابلاغی طی نامه شماره ۱۶۶۵۵ / ۲ / م و / ۹۹ مورخ ۵ اسفند ۹۹ مدیرکل حوزه وزارتی، به آگاهی می‌رساند با توجه به محدودیت زمانی موجود و شرایط خاص ناشی از شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت بهداشت عمومی، وفق دستورالعمل‌های ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا، مراتب به شرح زیر برای برگزاری جلسات مجمع عمومی سازمان نظام مهندسی استان، اعم از عادی و فوق‌العاده، جهت اقدام ابلاغ می‌شود.

۱.مجمع عمومی مربوط به ترازنامه سالانه ۱۳۹۸ و بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۹ سازمان نظام مهندسی استان برای استان‌هایی که ستاد استانی مقابله با ویروس کرونا تایید می‌کند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و ضوابط مندرج در قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان و آیین‌نامه اجرای آن، به صورت حضوری برگزار می‌شود.

۲. در استان‌هایی که برگزاری مجمع عمومی پیش گفته به صورت حضوری مورد موافقت و تایید ستاد استانی مقابله با کرونا قرار نمی‌گیرد؛ با پیش‌بینی و ایجاد زیرساخت‌های لازم، مراتب به صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

۳. در موارد خاص که پس از طی مراحل یاد شده به دلایل مختلف از جمله عدم امکان تامین زیرساخت‌های لازم و سایر موارد، امکان برگزاری حضوری یا غیرحضوری مجامع سالیانه سازمان استان با تایید اداره کل راه و شهرسازی استان، فراهم نیست:

الف- بودجه پیشنهادی سال ۱۳۹۹ سازمان نظام مهندسی استان حداکثر به میزان نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی و با تایید شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان، مصوب و سازمان استان می‌تواند نسبت به هزینه کرد بودجه مصوب در چارچوب ضوابط و قوانین مقرر اقدام کند.

ب- در خصوص ترازنامه سالانه عملکرد سال ۱۳۹۸ سازمان نظام مهندسی استان با عنایت به بند «ق» ماده (۱۱۴) آیین‌نامه اصلاحی قانون مذکور (مصوب ۳۰ تیر ۱۳۸۱) که یکی از وظایف و اختیارات شورای مرکزی را «رسیدگی و اتخاذ تصمیم در خصوص ترازنامه و عملکرد مالی هیات مدیره که به تصویب مجمع عمومی سازمان استان نرسیده باشد» عنوان کرده است؛ شورای مرکزی سازمان می‌تواند ترازنامه سالانه سازمان استان را پس از ارایه گزارش رسمی بازرسان سازمان استان (مطابق بند "الف" ماده ۸۲ آیین‌نامه اجرایی قانون موصوف) و گزارش رسمی بازرسان استان (مطابق بند "الف" ماه ۸۲ آیین‌نامه اجرایی قانون موصوف) و گزارش حسابرس رسمی، پس از تایید و تصویب هیات سازمان استان، بررسی نموده و نسبت به آن اتخاذ تصمیم کند.