شناسهٔ خبر: 91052 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن خبر داد:

هماهنگی کامل بین یگان حفاظت سازمان، نیروی انتظامی و قوه قضاییه برای حفاظت از اراضی ملی/مردم دست‌اندازی به اراضی دولتی را از تلفن گویای ۱۶۵۶ گزارش کنند/آماده‌باش ۱۰۰ درصدی یگان حفاظت برای صیانت از اراضی دولتی

احمد اصغری مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی از هماهنگی کامل بین یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن، قوه قضاییه و نیروی انتظامی برای حفاظت از اراضی دولتی در نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

احمد اصغری مهرآبادی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، در خصوص اقدامات آن سازمان برای حفاظت از اراضی دولتی در ایام نوروز ۱۴۰۰ نکاتی را ارایه کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه اصلی‌ترین وظیفه سازمان ملی زمین و مسکن، تامین زمین است، گفت: سازمان برای تولید مسکن به دنبال تحصیل و تامین زمین است و یکی از موضوعاتی را که سازمان در راستای تامین زمین پیگیری می‌کند، حفاظت از اراضی دولتی است.

مهرآبادی با اشاره به اینکه اراضی فراوانی به نمایندگی از دولت در اختیار سازمان ملی زمین و مسکن است تشکیل یگان حفاظت سازمان را گامی رو به جلو برای تامین اهداف سازمان برشمرد و تاکید کرد: یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن، شبانه‌روزی از اراضی دولتی و تحت اختیار سازمان، مراقبت می‌کند.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن تاکید کرد: با توجه به تجربیاتی که از قبل نسبت به احتمال دست‌اندازی به زمین ها در ایام نوروز وجود دارد، دستورالعملی با هماهنگی دادستانی کل کشور و نیروی انتظامی تهیه و به یگان حفاظت سازمان در سراسر کشور ابلاغ شده است. هم‌اکنون نیروهای یگان حفاظت به شکل ۱۰۰ درصدی و شبانه‌روزی برای حفاظت از اراضی ملی آماده باش هستند.

مهرآبادی تصریح کرد: هماهنگی مناسبی با نیروی انتظامی و قوه فضاییه انجام شده تا اراضی دولتی حفظ و حراست شوند.

وی یادآور شد: تلفن گویای ۱۶۵۶ از سال‌های گذشته در سازمان ملی زمین و مسکن راه‌‌اندازی شده است. مهرآبادی از مردم خواست تا همانند سال‌های گذشته با دولت همکاری کرده و دست‌اندازی‌هایی را که به اراضی دولتی می‌شود، گزارش کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همکاری و مراقبت یگان را مناسب ارزیابی کرد و توضیح داد: همزمان در بازدیدهایی از مسکن مهر شهرهای جدید پرند، پردیس و هشتگرد و ۱۲ استان کشور در بهمن و اسفند عملکرد یگان حفاظت سازمان نیز مورد ارزیابی قرار گرفت که خوشبختانه در تمامی شهرهای بازدید شده عملکرد مناسب و در حد انتظار بود.

وی تاکید کرد: با توجه به فعالیت شبانه‌روزی و مجدانه یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن برای صیانت از اراضی دولتی، اجازه نمی‌دهیم اراضی دولتی را منفعت طلبان تصرف کنند.

مهرآبادی توضیح داد: موضوع تامین زمین و حفاظت از اراضی ملی دو موضوع پیوسته به هم هستند که در سازمان دنبال می‌شوند.