شناسهٔ خبر: 91532 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی اعلام کرد:‌

۷ پروژه بیمارستانی در نوبت تکمیل و بهره‌برداری هستند/تکمیل ورزشگاه‌های خرم‌آباد و بروجرد نیازمند ۱۳۰ میلیاردتومان اعتبار است

علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل و تحویل هفت پروژه بیمارستانی از برنامه‌های اصلی سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی در نیمه اول امسال است.

علی نبیان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات عمومی و دولتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی،‌با تأکید بر اینکه تسریع در تکمیل پروژه‌های بیمارستانی همچنان از اولویت‌های اساسی سازمان مجری در سال ۱۴۰۰ است، اظهار داشت: در نیمه اول امسال، ۷ پروژه بیمارستانی در لنگرود، تکاب، تربت حیدریه، جهرم، گچساران، مهدی‌شهر و خمین در نوبت تکمیل و تحویل به وزارت بهداشت قرار دارند.

وی تصریح کرد: البته بيمارستان‌هاى تكاب و لنگرود تكميل و تحويل وزارت بهداشت شدند که در انتظار افتتاح است. پنج بیمارستان دیگر نیز در برنامه تکمیل، افتتاح و تحویل به وزارت بهداشت است.

نبیان ادامه داد: بهره‌برداری از بیمارستان‌های یاد شده با مجموع ۹۰۷ تخت بیمارستانی، زیربنای درمانی کشور را ۸۶ هزار و ۳۵۲ مترمربع افزایش می‌دهد.  

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در سال ۱۳۹۹ و در همین راستا ۷ پروژه بیمارستانی به وزارت بهداشت تحویل داده شد. بهره‌برداری این بیمارستان‌ها با مجموع ۸۱ هزار و ۱۵۰ مترمربع زیربنا در دوران شیوع کرونا فضای لازم برای هزار و ۴۷۰ تخت بیمارستانی را فراهم کرد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی، افزود: در سالی که گذشت بیمارستان‌های بروجن، بهشهر، تالش، سقز، زرند، سراوان و تویسرکان خدمات‌دهی به مردم را آغاز کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سال گذشته برای سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی، حدود هزار و ۴۲۲ میلیارد تومان بودجه پیش‌بینی شده بود، گفت: از این رقم حدود ۹۳۰ میلیارد تومان آن تخصیص داده شد که تلاش کردیم پروژه‌ها پیشرفت مناسبی داشته باشد.

وی افزود: سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی سال گذشته ۹۱ پروژه درمانی، ورزشی، تأمینی و ویژه را در دست اجرا داشت که زیربنای آن‌ها به دو میلیون و ۲۷۶ هزار و ۸۱۱ مترمربع می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی به دو پروژه ورزشی سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی نیز اشاره کرد و ادامه داد: پروژه ساخت ورزشگاه ۱۵ هزار نفری خرم‌آباد با ۸۳ درصد پیشرفت فیزیکی برای تکمیل شدن به ۶۰ میلیارد تومان اعتبار مالی نیاز دارد.

مدیرعامل سازمان مجری ساختمان‌ها و تأسیسات دولتی و عمومی ادامه داد: بخش ساخت قسمت ۵ هزار نفری ورزشگاه بروجرد نیز با  ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی برای رسیدن به مرحله بهره‌برداری به ۷۰ میلیارد تومان اعتبار مالی نیاز دارد.