شناسهٔ خبر: 95698 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

۲۰ کیلومتر بزرگراه در محور زاهدان- زابل امسال زیر بار ترافیکی می رود

عطاء اله اکبری.jpeg مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: ۲۰ کیلومتر از بزرگراه زابل - زاهدان امسال زیر بار ترافیکی خواهد رفت.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، عطاء اله اکبری مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طول کلی محور پر تردد زاهدان- زابل ۲۰۰ کیلومتر است که تاکنون ۱۱۵ کیلومتر بزرگراه در این مسیر به بهره برداری رسیده است.

وی افزایش سرعت تردد وسایل نقلیه و کاهش ترافیک و استهلاک وسائط نقلیه و اشتغالزایی را از جمله مهمترین مزایای احداث بزرگراه عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۲۷ کیلومتر بزرگراه در مسیر زاهدان- زابل توسط این اداره کل در حال احداث است که در صورت تخصیص به موقع اعتبارات ۲۰ کیلومتر آن تا پایان سال جار ی آماده بهره برداری می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه در ۲ سال گذشته احداث دو قطعه بزرگراه به طول ۳۷ کیلومتر(قطعه ۴ و ۵) در محور زاهدان- زابل به پیمانکار واگذار شده است، گفت: بر اساس ارزیابی های انجام شده عملیات احداث قطعه سه بزرگراه این محور نیز بطول ۲۷ کیلومتر در ۶ ماهه دوم سال اجرایی می شود و تنها احداث قطعه ۲ این بزرگراه بطول ۲۷ کیلومتر برای سال آینده باقی می ماند.

اکبری همچنین از احداث ۲ دستگاه پل در بزرگراه زاهدان- زابل خبر داد و افزود: پل نهراب بطول ۱۹۲ متر بعد سالیان طولانی از احداث آن با پیگیری جدی این اداره کل با اعتبار ۳۵ میلیارد تومان تا شهریورماه سال جاری آماده افتتاح می شود تا مطالبه به حق شهروندان زابل در این زمینه محقق شود.

وی ادامه داد: یکی از نقاط حادثه خیز محور زاهدان- زابل محدوده پل شیله در شهرستان هامون است که بزودی عملیات احداث پل در این مسیر توسط اداره کل راه و شهرسازی استان آغاز خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان با تاکید بر این نکته که نباید احداث باند دوم بزرگراه زاهدان- زابل این قدر طولانی می شد، اظهار داشت: امروزه به دلیل رشد و گسترش شهرها و رفت و آمدهای سنگین درون شهری و همچنین به منظور فراهم شدن سفر ایمن، کاهش حوادث رانندگی و زمان سفر و تسریع در جابجایی کالا و مسافر توسعه بزرگراهها نقش بسیار مهمی در شبکه حمل ونقل درون شهری و اقتصاد ملی ایفا می کند.