شناسهٔ خبر: 97191 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در محور فردوس - بجستان انجام گرفت؛

عملیات حذف نقطه حادثه خیز ورودی روستای آبدکی

احمد اخوندی-2.jpg رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان فردوس، از انجام حذف نقطه پرتصادف ورودی روستای آبدکی در محور فردوس- بجستان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (خراسان جنوبی) احمد آخوندی،رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان فردوس، اظهار کرد: این شهرستان دارای سه نقطه مصوب پرتصادف شامل گردنه افغو-برون وابتدای دوبانده محور فردوس - دیهوک که در سال‌های گذشته دو نقطه  آن ایمن سازی و حذف شده است.

احمد آخوندی با اشاره به اینکه این اداره طی امسال اقدام برای ایمن سازی و حذف نقطه باقی مانده (روستای برون در محور فردوس - بجستان) نموده است، ادامه داد:با توجه به حادثه خیز بودن این نقطه اجرای عملیات زیرسازی و آسفالت ورودی روستای آبدکی و همچنین تعریض و زیرسازی و آسفالت ورودی روستای  برون و نصب علائم انجام شد، عملیات روشنائی و نصب گاردریل و سایر علائم جهت کاهش خطرت احتمالی نیز در سال گذشته در این نقطه انجام شده است.

وی، تصریح کرد: این پروژه‌ بصورت امانی و پیمانی طی امسال به اتمام رسید و برای اجرای این عملیات 13000 میلیون ریال هزینه شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان فردوس در پایان اظهار امیدواری کرد: با اتمام پروژه مذکور شاهد تردد روان و ایمن در این منطقه و به تبع آن دسترسی آسان مردم  روستاهای برون، آبدکی، چشمه خانم و عشایر منطقه و  همچنین شاهد افزایش ایمنی و کاهش تصادفات خواهیم بود.