شناسهٔ خبر: 97594 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

در پنج ماهه نخست سال جاری صورت پذیرفته است؛

بازدید فنی بیش از ۱۵۰۰ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای سیستان و بلوچستان

بازدید فنی بیش از  1500 دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای سیستان و بلوچستان معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان از بازدید فنی ۱ هزار و ۵۱۸ دستگاه ناوگان حمل و نقل عمومی بار و مسافر در حوزه تحت پوشش این اداره کل در ۵ ماهه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (سیستان و بلوچستان) تیمور باقری معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه این بازدید ها در قالب ۸۸ مانور طرح کنترل و نظارت انجام شده است، اظهار داشت: کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک این اداره کل در این بازدیدها مواردی نظیر همراه داشتن اقلام ایمنی، سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی وسیله نقلیه، وضعیت صندلی‌ها، آج لاستیک، چراغ چشمک زن و مثلث احتیاط مورد کنترل قرار می دهند تا مشکلات و تخلفات این حوزه به حداقل برسد.

وی با اشاره به اینکه طرح کنترل و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی نقش بسزایی در کاهش تخلفات و افزایش ایمنی جاده ای دارد افزود: بیشترین بازدید های فنی انجام شده در این مدت با ۱ هزار و ۳۰۴ دستگاه به ناوگان مسافری استان اختصاص داشته است.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان تاکید کرد: نتایج حاصل از این بازدیدها در پایان جمع بندی و با شناسایی تخلفات موارد به کمیسیون ماده ۱۱ ، ۱۲ و ۱۴ استانی و کشوری ارجاع داده می شود تا پس از بررسی مطابق دستورالعمل ها رای لازم صادر شود.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۸ هزار و ۱۵۷ راننده باری و ۲ هزار و ۲۹۸ راننده بخش حمل و نقل مسافری در سیستان و بلوچستان در حوزه این اداره کل مشغول خدمات رسانی به هم استانی های گرامی هستند.