شناسهٔ خبر: 97982 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

 برگزاری چهارمین جلسه مدیریت اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان غربی

کمیسیون ایمنی آذربایجان غربی.jpg چهارمین جلسه مدیریت اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان غربی به دبیری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (آذربایجان غربی)، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در چهارمین جلسه مدیریت اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل استان مجموع متوفیان تصادفات جاده ای استان به تفکیک شهرستان را طی سال گذشته ۱۹۶ نفر اعلام کرد و گفت: توزیع متوفیان تصادفات جاده ای استان به تفکیک محل وقوع تصادف در ۱۲ ماهه سال گذشته در محورهای منتهی به شهرستان میاندوآب با ۴۹ کشته سر صحنه و ۲۵ درصد کل متوفیان در رتبه اول و شهرستان ارومیه با ۴۸ کشته سر صحنه با ۲۴ درصد در رده دوم قرار گرفتند.

ارسلان شکری با مقایسه آمار تصادفی فوتی رانندگی براساس پلیس راه استان طی سال های ۹۸ و ۹۹ اظهار داشت: آمار تصادفات فوتی رانندگی کل استان به تفکیک ماه در ۱۲ ماهه سال ۹۸ به تعداد ۱۹۶ نفر و در سال ۹۹ به تعداد ۱۶۱ نفر را شامل می شود که به ترتیب در دی ماه ۸۲ درصد ، آذر ماه ۶۶ درصد و تیر ماه ۵۷ درصد نسبت به مدت زمان مشابه کاهش داشتند.

دبیر کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان غربی ادامه داد: تعداد فوتی سر صحنه تصادفات رانندگی استان ۱۹ درصد در سال ۹۹ نسبت به مدت زمان مشابه کاهش پیدا کرده است.

وی در ادامه با استناد به آمار پزشکی قانونی استان آذربایجان غربی اذعان داشت: این استان در کاهش مجموع فوتی ها رتبه دوم کشوری و در کاهش مصدومین تصادفات جاده ای راههای برون شهری و روستایی استان رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: تعداد کل متوفیان برون شهری کشور طی سال گذشته ۱۵ هزار نفر بوده که سهم استان آذربایجان غربی از این تعداد ۴ درصد است.

شکری در خصوص اهم علل تصادفات جاده ای در استان طی سال گذشته یادآور شد: تصادفات واژگونی و خروج از جاده ها، وجود نقص فنی مستمر در خودروها به جهت بالا بودن هزینه تعمیر خودروها اعم از صاف بودن لاستیک ها بخشی از مهمترین آن را شامل می شود.