شناسهٔ خبر: 99070 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

مدیر کل راه و شهرسازی استان:

عملیات اجرایی ساخت پنج کیلومتر دیگر از قطعه ۵بزرگراه زابل زاهدان به پایان رسید

بزرگراه زابل زاهدان (2).jpg مدیر کل راه وشهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: عملیات اجرایی ساخت ۵کیلومتر دیگر از قطعه ۵ بزرگراه زابل زاهدان با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان جمعه ۲۳ مهرماه به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(سیستان و بلوچستان)، عطاء اله اکبری دیر کل راه وشهرسازی استان سیستان و بلوچستان در بازدید از قطعه ۴ و ۵بزرگراه زابل به زاهدان  گفت: عملیات اجرایی ساخت ۵کیلومتر دیگر از قطعه ۵بزرگراه زابل زاهدان با اعتبار ۴۰ میلیارد تومان جمعه ۲۳ مهرماه به پایان رسید.

وی افزود: در ۶ماه اول سالجاری با شرایط اقلیمی سختی در محدوده پل شیله که قطعه ۴و ۵ ما بطول ۲۷ کیلومتر قرار دارد مواجه بودیم. 
اکبری ادامه داد: دمای مثبت ۵۰ تا ۶۰ درجه و طوفان های سهمگین و قرارگیری این دو قطعه در دالان این طوفانها بخشی از تلاش ما را برای عبور از این منطقه با سختی مواجه کرده بود که تلاش کردیم با دوشیفت کردن کارگاهها و استفاده از شب از بحران عبور کنیم.
مدیر کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: از ابتدای مهرماه جاری و با فروکش کردن گرما و طوفان شرایط برای آسفالت آماده شد لذا پس از زیر سازی آسفالت ۵کیلومتر سوم از قطعه ۵ امروز به پایان رسید و در چند روز آینده با نصب علائم و خط کشی زیر عبور خواهد رفت.
اکبری ادامه داد: اداره کل راه و شهرسازی استان تلاش می کند تا با وجود محدودیت منابع مالی ۵کیلومتر باقیمانده تا پل شیله ونیز ۱۰کیلومتر بعد پل شیله را تا اسفند به اتمام وزیر ترافیک ببرد.
وی با قدردانی از حمایت های مدرس خیابانی استاندار سیستان وبلوچستان گفت: با توجه به‌ اینکه استاندار با حمایت همه جانبه ساخت بزرگراههای استان را اولویت برنامه اجرایی خود قراردادند و برتلاش بیشتر در این حوزه تاکید دارند لذا این اداره کل در راستای اهداف تعیین شده همزمان با ساخت وبهره برداری از ۲۰کیلومتر بزرگراه در محور زابل زاهدان در سال ۱۴۰۰ تلاش دارد در چند ماه آینده عملیات اجرایی قطعه ۳ بزرگراه را به طول ۲۶کیلومتر آغاز نماید.
اکبری تصریح کرد: به حتم باحمایت های مقام عالی وزارت راه و شهرسازی، استاندار استان و نمایندگان مردم سیستان در مجلس شورای اسلامي در تامین منابع مالی این اداره کل درسال آینده عملیات اجرایی تنها قطعه باقیمانده بزرگراه زابل زاهدان بطول ۲۶کیلومتر (قطعه ۲) را آغاز خواهد کرد تا بدین ترتیب درتمام ۶۰کیلومتر باقیمانده از محور مذکور عملیات ساخت قطعات در حال اجرا باشد.
اکبری در پایان از استاندار، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامي و تمامی مسوولان دستگاههای اجرایی استان برای مساعدت در این فرایند قدردانی کرد.