شناسهٔ خبر: 159398 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس خبر داد؛

جابه‌جایی بیش از ۱۰ میلیون مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای فارس

سرپرست اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي فارس خبر داد؛ در ۱۱ ماهه گذشته از سال جاری، ۱۰ میلیون و ۳۲۰هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای استان فارس جابه‌جا شدند.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی(فارس)، محسن عمادی سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان فارس با اشاره به عملکرد ۱۱ ماهه بخش حمل و نقل مسافر گفت: در سال جاری ۷۷۵ هزار و ۲۷۱ سفر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جاده ای استان انجام شده است.

وی افزود: آمار ثبت شده از سفر برای جابه‌جایی مسافرین توسط ناوگان عمومی در جاده‌های استان فارس نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۸ درصد کاهش داشته اما تعداد مسافران حدود ۶درصد افزایش یافته است.

عمادی تصریح کرد: از عموم مردم و مسافران تقاضا می‌کنیم، سفرهای خود را به صورت برنامه ریزی شده و با تهیه بلیت از طریق پایگاه‌های مجاز اینترنتی یا دفاتر شرکت‌های مسافری انجام دهند و همچنین از طریق تلفن گویای ۱۴۱ هرگونه پیشنهاد، انتقاد و شکایت در مورد ناوگان حمل و نقل مسافری استان در تمام ساعات شبانه روز را ثبت کنند.

بر اساس این گزارش، در ۱۱ ماه نخست سال ۱۴۰۱ ، تعداد ۹ میلیون و ۷۴۵ هزار و ۷۵۲ مسافر در ۸۴۴ هزار و ۹۲۲ سفر از مبدأ استان فارس جابه‌جا شده اند که این آمار در مدت مشابه امسال به ۱۰ میلیون و ۳۲۰هزار مسافر در  ۷۷۵هزار و ۲۷۱ سفر رسیده است.