شناسهٔ خبر: 163465 - سرویس استان‌ها
نسخه قابل چاپ

افزایش نسبی تردد در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه

سید شهرام کهریزی مدیرکل کرمانشاه ️مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه از آغاز تدریجی موج دوم سفرهای بهاری در تعطیلات عید سعید فطر خبر داد و گفت: طی دو روز گذشته شاهد افزایش تردد در محورهای مواصلاتی استان بودیم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه وشهرسازی(کرمانشاه)، سید شهرام کهریزی با اشاره به تعطیلات پیش روی عید سعید فطر و شروع موج دوم سفرها در فصل بهار، اظهار داشت: طی دو روز گذشته روند تدریجی افزایش تردد در محورهای استان آغاز شده و شاهد افزایش تردد نسبت به‌مدت مشابه سال قبل هستیم.

وی پیش‌بینی کرد این افزایش تردد طی روزهای آتی و با شروع تعطیلات بیشتر شود و افزود: در تعطیلات عید فطر سال گذشته بیش از سه میلیون تردد در محورهای استان به ثبت رسید و انتظار می‌رود امسال با توجه به اینکه بسیاری از هم‌وطنان روزه‌دار در ایام نوروز به سفر نرفتند و منتظر تعطیلات عید فطر بودند، با افزایش تردد نسبت به سال گذشته مواجه باشیم.

کهریزی خاطرنشان کرد: استقبال برای افزایش سفرها در پایانه‌های مسافربری استان نیز خود را نشان داده، به‌گونه‌ای که در پایانه شهید «کاویانی» به‌عنوان مهم‌ترین پایانه مسافربری استان افزایش تردد مسافران و فروش بلیط را شاهد هستیم و کلیه تمهیدات لازم برای خدمت‌رسانی مطلوب به مسافرین در نظر گرفته شده‌است.

وی از آمادگی راهداری برای موج دوم سفرهای بهاری همزمان با تعطیلات عید فطر خبر داد و عنوان کرد: ۴۵۰ نفر نیروی راهداری در قالب ۴۹ اکیپ در قالب گشت‌های ثابت و سیار پای کار هستند و آماده‌باش راهداری تا پایان موج برگشت مسافران ادامه خواهد داشت.

کهریزی به کاربران توصیه کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های هواشناسی مبنی بر تغییر شرایط جوی طی روزهای آینده، حتماً مسائل ایمنی را رعایت کنند و قبل از ورود به محورهای مواصلاتی از طریق سامانه ۱۴۱ مرکز مدیریت راه‌ها از آخرین وضعیت راه‌ها اطلاع حاصل کنند.