شناسهٔ خبر: 24289 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

بت شکن خبر داد؛

آغاز رونق مسکن با رشد ۳۷ درصدی دریافت تسهیلات توسط متقاضیان/ رشد ۵۰ درصدی ساخت‌وساز مسکن

محمد هاشم بت شکن مدیرعامل بانک مسکن با اعلام آغاز دوران رونق مسکن و خروج از رکود، از رشد ۳۷ درصدی دریافت تسهیلات مسکن توسط متقاضیان و رشد ۵۰ درصدی ساخت و ساز مسکن خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمدهاشم بت‌شکن در مورد استقبال متقاضیان دریافت مسکن از تسهیلات بانک مسکن گفت:از سال گذشته روزانه ۱۶۰ نفر برای دریافت تسهیلات مراجعه می کردند که در حال حاضر این رقم به ۲۱۰ تا ۲۲۰ نفر(با رشد ۳۷ درصدی) در روز افزایش پیدا کرده است.

مدیر عامل بانک مسکن گفت: معاملات مسکن از فروردین و اردیبهشت ماه حرکت خوبی را آغاز کرده و تسهیلات ساخت مسکن در دی ماه ۹۴ حدود ۵۰ درصد رشد داشته است و به نظر می رسد حرکت خروج از رکود بخش مسکن آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه با کاهش نرخ سود بانکی انگیزه برای استفاده از تسهیلات خرید و ساخت افزایش پیدا می کند، گفت: صندوق های پس انداز مبتنی بر رژیم پس اندازی هستند و با توجه به اینکه نرخ سود تسهیلات کاهش پیدا کرده است، علاقه مندی هم برای سپرده گذاری در بانک مسکن افزایش پیدا می کند.

بت شکن تصریح کرد: در طول یک سال در صندوق پس انداز یکم حدود ۴۵ هزار نفر ثبت نام و هزار میلیارد تومان سپرده در بانک مسکن سپرده گذاری کردند و از خرداد امسال نیز به تدریج کسانی که سپرده گذاری کردند به بانک برای دریافت تسهیلات مراجعه می کنند و روند خوبی را در استفاده از تسهیلات شاهد هستیم.

تسنیم در ادامه نوشت: وی با بیان اینکه برای تسهیلات با یک هجوم یکباره مواجه نیستیم، ادامه داد: افراد به تدریج مراجعه می کنند و روند منطقی برای استفاده از تسهیلات جدید وجود دارد و خانه اولی ها برای اولین بار از این تسهیلات بانک مسکن برای خرید استفاده می کنند.

بت شکن تاکید کرد : از اواخر اسفندماه تسهیلات برای هر یک پلاک برای زوجین به ۱۶۰ میلیون افزایش پیدا کرده و میزان استقبال برای سپرده گذاری و بهره گیری از تسهیلات زیاد شده است./

نظر شما