شناسهٔ خبر: 68600 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:‌

آغاز ساخت ۱۴۰ هزار واحد از پروژه ۴۰۰ هزار واحدی مسکن / کارمندان شرکت‌ها و موسسات غیردولتی هم شامل طرح دولت برای خانه دار شدن می شوند

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز هیات دولت درخصوص بحث مسکن و اقدامات صورت گرفته، گفت: در هفته های آینده هر هفته با دستگاه های مرتبط رایزنی خواهیم کرد تا هرکدام که آماده تر باشند برای مبادله تفاهم نامه کار صورت بگیرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جلسه امروز هیات دولت در جمع خبرنگاران درخصوص برنامه های در نظر گرفته شده در حوزه مسکن اظهار کرد: در هفته های آینده هر هفته با دستگاه های مرتبط رایزنی خواهیم داشت تا هرکدام که آماده تر باشند برای مبادله تفاهم نامه کار صورت بگیرد. در این زمینه اولویت این است که زمینه خود دستگاه ها را برای این کار استفاده کنیم.

وی افزود: این اقدامات به خصوص در شهرهایی است که جمعیت بالایی دارند و نیاز بیشتری برای مسکن در آنها وجود دارد. خروجی و نتیجه مورد انتظار این است که تولید مسکن برای اقشار متوسط و پایین جریان و پا بگیرد تا با سرعت گرفتن کار به ثمر برسد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در بحث ساخت ۴۰۰ هزار واحد تا امروز کار ساخت بیش از ۱۴۰ هزار واحد شروع شده و در مراحل مختلف ساخت قرار داشته و روزانه در حال رشد هستند.

محمد اسلامی درخصوص طرح دولت برای خانه دار شدن کارمندان گفت: امیدواریم با طرحی که برای کارمندان تعریف شده که شامل شرکت ها و موسسات غیردولتی نیز می شود به امید خدا بتوانیم با مشارکت بخش خصوصی این کار را پیش ببریم.