شناسهٔ خبر: 76167 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

امضای ۳ تفاهم‌نامه در طرح اقدام ملی مسكن/ واگذاری واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی به‌صورت اجاره ۹۹ ساله و فروش اقساطی پنج ساله

علی نبیان مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از امضای سه تفاهم‌نامه برای ساخت واحدهای مسکونی طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن با دستگاه‌های مختلف خبر داد و گفت: این واحدها به‌ دو صورت اجاره ۹۹ ساله و اقساط پنج ساله به متقاضیان واگذار خواهد شد.

 به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی سازمان ملی زمین و مسکن، علی نبیان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن در نشست پیگیری اجرای طرح اقدام ملی در استان‌ها با اشاره به امضای تفاهمنامه‌هایی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و ستاد نیروهای مسلح، افزود: قرارداد میان سازمان ملی زمین و مسکن و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تهیه و به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی افزود: روش واگذاری واحدها در این قراردادها به دو صورت اجاره ۹۹ ساله و فروش اقساطی پنج ساله با تنفس دو ساله طراحی‌شده و به‌زودی در استان‌ها توسط مدیرکل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امضا خواهد شد.

 وی ادامه داد: برای اجرای این قراردادها هیچ مانعی در سازمان ملی زمین و مسکن وجود ندارد و تمامی دستورالعمل‌های لازم در این سازمان طراحی شده تا هرچه سریع‌تر بتوانیم طرح اقدام ملی را به سرانجام برسانیم.

 مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن همچنین در خصوص اتمام طرح مسکن مهر تا پایان سال جاری نیز گفت: استان‌ها موظف شده‌اند تا زمانبندی خود برای اتمام طرح مسکن مهر را تا پایان سال اعلام کنند تا بتوانیم تعهد خود در این زمینه را به اتمام برسانیم.

 گفتنی است، نشست هفتگی پیگیری و پایش حسن اجرای طرح اقدام ملی و اتمام مسکن مهر به صورت ویدئوکنفرانسی با حضور مدیرعامل و اعضای هیات مدیره سازمان ملی زمین و مسکن و مدیران کل ادارات راه و شهرسازی و مدیران ستادی صبح امروز برگزار شد.