شناسهٔ خبر: 77987 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در دهه فجر ۱۳۹۸ اعلام شد

افتتاح ۳۶۸ طرح با اعتباری بالغ بر ۲۳۳۵ میلیارد تومان/ بهره‌برداری نزدیک به ۱۸۰۰ میلیارد تومان پروژه در حوزه حمل و نقل

مهدی قربانی ‌مدیرکل دفتر آمار، اطلاعات و پایش برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: در ایام مبارک دهه فجر امسال وزارت راه و شهرسازی ۳۶۸ پروژه را افتتاح خواهد کرد.

مهدی قربانی،‌مدیرکل دفتر آمار، اطلاعات و پایش برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص پروژه‌های این وزارتخانه که قرار است در دهه فجر ۱۳۹۸ افتتاح شوند، ضمن تبریک این ایام اظهار داشت: در دهه مبارک فجر امسال در حوزه حمل و نقل، مسکن و شهرسازی (بدون در نظر گرفتن مسکن مهر) شاهد افتتاح ۳۶۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۳۳۵ میلیارد تومان خواهیم بود.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۷۲ پروژه در حوزه حمل و نقل با اعتباری بالغ بر ۱۷۷۹ میلیارد تومان و ۹۳ پروژه در حوزه مسکن و شهرسازی با اعتباری بیش از ۵۵۵ میلیارد تومان است که ۳ پروژه نیز در بخش هواشناسی با اعتباری بالغ بر یک میلیارد تومان آماده افتتاح خواهد بود.

دبیر کمیته آمار بخشی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اهم پروژه‌های قابل افتتاح در بحش‌های حمل و نقل، مسکن و ساختمان در دهه فجر ۱۳۹۸ بیان داشت:‌ اهم پروژه‌های قابل افتتاح در ایام دهه فجر امسال شامل احداث ۹۵ کیلومتر بزرگراه، راه اصلی و باند دوم با اعتباری بالغ بر ۲۳۸ میلیارد تومان، احداث، بهسازی و آسفالت ۹۶۲ كيلومتر راه روستايی با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ ميليارد تومان و رفع ۲۸ نقطه (‌مقطع) پرحادثه با اعتباری بالغ بر ۸۳ ميليارد تومان اشاره داشت.

وی افزود: همچنین در حوزه بندری انجام ۳ پروژه توسعه و تجهيز بنادر با اعتباري بالغ بر ۹۰ ميليارد تومان را خواهیم داشت و انجام پروژه بهسازی و نوسازی علايم و ارتباطات در ۴۷ ايستگاه ريلی و بهره‌برداری از  مركز تعميرات لكوموتيو درمشهد با اعتباري بالغ بر۲۴ ميليارد تومان از اهم پروژه‌هایی است که در حوزه ریلی افتتاح می‌شوند.

مدیرکل دفتر آمار، اطلاعات و پایش برنامه‌های وزارت راه و شهرسازی در ادامه گفت: انجام ۹ پروژه با هدف توسعه و تكميل فرودگاه‌های كشور به ميزان ۹۵۰۶ متر مربع و با اعتباري بالغ بر ۶۱۳ ميليارد تومان از اهم پروژه‌هایی است که در حوزه هوایی انجام می‌گیرد.

وی در پایان تصریح کرد: افزود: در شهرهای جديد و حوزه بازآفرینی شهری انجام ۱۰۳ پروژه با اعتباری بالغ بر ۵۳۴ ميليارد تومان از اهم پروژه‌ها در این بخش به شمار می‌آیند.