شناسهٔ خبر: 79804 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن فعالیت‌های گروه را در سال جهش تولید اعلام کرد

آغاز اجرای ۲۷۰۰ واحد مسکونی/جهش ۹ برابری پروژه‌های مسکن در گروه سرمایه‌گذاری مسکن

روزبه ظهیری مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن، با اشاره به رشد ۹ برابری تعریف پروژه‌های مسکونی در سال مالی گذشته، گفت: با تعریف ۲۷۰۰ واحد مسکونی مقدمات تحقق شعار جهش تولید در گروه گذاشته شد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، روزبه ظهیری مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن با تشریح عملکرد یکساله گروه سرمایه گذاری مسکن به عنوان بازوی اجرایی بانک، گفت: نخستین نقطه قوت ما در شناسایی درست مسیری که باید برای رفع مشکلات و ورود به دوره نوزایی شرکت طی می کردیم. ما در این مسیر ناگزیر به تعریف پروژه های جدید بودیم تا حجم سبد پروژه های گروه را متناسب با مزیت ها افزایش دهیم که خوشبختانه در گام نخست که شناسایی درست مسیر بود توفیقات لازم حاصل شد.

ظهیری گام دوم پس از شناسایی درست مسیر برای افزایش حجم پروژه‌های شرکت را، اجرای صحیح استراتژی تعریف شده عنوان کرد و افزود: در حالی که میانگین آغاز عملیات اجرایی پروژه های گروه سرمایه گذاری مسکن در ادوار مختلف، سالانه تعریف ۲۰۰۰ پروژه مسکونی بود اما حجم پروژه های تعریف شده شرکت در سال مالی ۹۷ فقط ۳۵۰ واحد بود که اما در سال ۹۸ عملیات اجرایی ۲۷۰۰ واحد مسکونی آغاز شد که یک جهش ۹ برابری در تعریف پروژه های شرکت در بازه یکسال را نشان می دهد، این عملکرد فوق العاده از اجرای درست استراتژی شرکت حکایت دارد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن، به پایگاه خبری بانک مسکن، گفت: گام دیگر که در سال گذشته بر روی آن تمرکز کردیم، توسعه کیفی منطبق بر یک برنامه ریزی هدفمند بود که در این راستا بخش قابل توجهی از اهداف در زمینه افزایش بهره وری از طریق اصلاح ساختارها و بهبود فرایندها را آغاز کردیم.

این مقام مسئول ادامه داد: یکی از نقاط قوت گروه سرمایه گذاری مسکن در سال گذشته، ایجاد یک روحیه مشارکتی در کل سازمان و شرکت های تابعه است که در راستای تحقق این هدف، تلاش کردیم گزارشات، نتایج عملکرد و اثرات مثبت توسعه شرکت را شفاف در اختیار همکاران قرار دهیم چرا که رشد ۹ برابری تعریف پروژه های شرکت بدون بزرگ کردن سازمان از لحاظ نیروی انسانی و افزایش دستمزد به تناسب سایر بخش ها، نیازمند یک چشم انداز مشترک و باور جمعی در شرکت بود که نتیجه آن بهبود عملکرد گروه است.

رشد بیش از ۲ برابری سود تلفیقی گروه

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری مسکن همچنین ادامه داد: به لحاظ تلفیقی در سال مالی ۹۸ تقریبا سود تلفیقی شرکت دو برابر افزایش پیدا کرد و از حدود ۴۲ میلیارد تومان در سال ۹۷ به ۱۰۰ میلیادر تومان رسید.

وی با بیان اینکه بدهی حدود ۲۰۰ میلیارد تومانی غیرجاری شرکت ناشی از انباشت بدهی ها در سال های گذشته، امروز تقریبا به صفر نزدیک شده است، افزود: بزرگترین نقطه قوتی که ناشی از ریسک پذیری و جسارت شرکت در تعریف پروژه های جدید صورت گرفت، این بود که با جهش ۹ برابری تعریف پروژه ها در یکسال، سنگ بنای تحقق شعار «جهش تولید» برای سال ۹۹ گذاشته شد و چه مقدمه ای برای تحقق این شعار، از این بالاتر که تولید پروژه های گروه را ۹ برابر افزایش دادیم.

ظهیری گفت: شاید تنها مجموعه ای که می تواند ادعا کند مقدمات لازم را برای جهش تولید فراهم کرده گروه سرمایه گذاری مسکن باشد که امیدواریم امسال در این مسیر با این مقدمه شاهد تولیدات شرکت در مرحله نوزایی به تناسب اهداف تعیین شده باشد.