شناسهٔ خبر: 88036 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

معاون مسکن و ساختمان خبر داد؛

۲۴۰ هزار متقاضی مسکن ملی تعیین‌تکلیف شدند/ تمدید فرصت تکمیل آورده اولیه ۶۰ هزار متقاضی مسکن ملی تا ۵ دیماه/۱۶۰ هزار متقاضی در لیست ذخیره طرح اقدام ملی مسکن

محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه ۲۴۰ هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن تعیین‌تکلیف شدند از تمدید مهلت واریز اولیه وجه برای ۶۰ هزار نفر باقیمانده طرح تا ۵ دیماه خبر داد و گفت: چنانچه باقی‌ماندگان تا مهلت ۵ دیماه نسبت به واریز اولیه وجه اقدام نکنند لیست ذخیره جایگزین آنها خواهد شد.

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در خصوص جزئیات تمدید مهلت آورده نقدی متقاضیان مسکن ملی تا ۵ دی‌ماه، گفت: کسانیکه مدارک خود را تکمیل کردند و فقط مشکل تکمیل موجودی آنها باقیمانده بود باید تا ۳۰ آذرماه نسبت به تکمیل موجودی اولیه خود اقدام می‌کردند، که در تصمیمی تازه، مقرر شد تا جمعه شب، پنجم دیماه، نسبت به تکمیل وجه خود اقدام کنند.

معاون مسکن و ساختمان با تاکید بر اینکه فرصت تمدید شده تنها برای متقاضیانی است که مدارک شان تکمیل شده و آورده اولیه را واریز نکرده‌اند، افزود: حدود ۶۰ هزار نفر از متقاضیان مسکن ملی باقیمانده اند که نسبت به واریز اولیه وجه خود اقدام نکردند که این فرصت برای آنها تمدید شده است.

محمودزاده در خصوص جزئیات افتتاح حساب متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن، گفت: در طرح اقدام ملی مسکن که ۴۰۰ هزار واحد است، ۱۰۰ هزار واحد مربوط به بافت فرسوده است که این تعداد از واحدها آمارشان به شکل مجزا ارایه می‌شود. در خصوص ۳۰۰ هزار واحد مسکن ملی در سایر بافت‌ها تاکنون ۲۴۰ هزار نفر یا نسبت به افتتاح حساب خود اقدام کرده اند و یا اینکه جزو پروژه‌هایی مشارکتی بودند که زمین طرح اقدام ملی برای احداث واحدها مسکونی به آنها واگذار شده است. فقط ۶۰ هزار نفر از ۳۰۰ هزار نفر، هنوز وضعیت حساب آنها از نظر تکمیل و یا واریز کل وجه باقیمانده است که تا ۵ دیماه در خصوص آنها تصمیم‌گیری نهایی خواهد شد.

وی یادآور شد: افرادی که تا ۵ دیماه نسبت به واریز اولیه وجه اقدام ملی مسکن اقدام نکنند از لیست حذف می‌شوند.

محمودزاده اعلام کرد: هم‌اکنون ۱۶۰ هزار نفر در لیست ذخیره طرح اقدام ملی مسکن است که اگر بنا به دلایلی افرادی نسبت به واریز وجه اقدام نکنند لیست ذخیره جایگزین آنها خواهد شد.