نمایش همه
 • جلسه ۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۱۴:۰۵

  به ریاست وزیر راه و شهرسازی؛

  نخستین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری در سال ۹۸ برگزار شد/ بررسی و رصد گزارش مراجع مختلف مرتبط با سیل

  نخستین جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری ایران به ریاست وزیر راه و شهرسازی با بررسی گزارش مراجع ملی از جمله مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، وزارت دفاع، سازمان میراث فرهنگی و دبیرخانه شورای‌عالی و مراجع مراجع استانی در ساختمان دادمان وزارت راه و شهرسازی برگزار شد.

 • آیت‌الله خامنه‌ای ۱۳۹۸-۰۱-۲۶ ۱۳:۰۸

  مقام معظم رهبری ابلاغ کرد؛

  اقدامات لازم برای جبران خسارات سیل از محل های موجود را سریعا آغاز کنید

  مقام معظم رهبری مجوز رئیس‌جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی را ابلاغ کرد و گفت: اقدامات لازم برای جبران خسارات سیل از محل‌های موجود را سریعا آغاز کنید

 • اسلامی در مجلس ۱۳۹۸-۰۱-۲۵ ۱۰:۰۸

  وزیر راه و شهرسازی در صحن علنی مجلس اعلام کرد:

  برآورد بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان خسارت در حوزه جاده و ریل/ ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در سیل اخیر آسیب دید

  وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق گزارش‌های به دست آمده ۱۴ هزار کیلومتر از جاده‌های فرعی و روستایی کشورمان آسیب دیده‌اند و طبق برآوردهای صورت گرفته شاهد بیش از ۳۵۲۰ میلیارد تومان خسارت از سیل اخیردر حوزه جاده، ریل و ابنیه‌ها هستیم. بازسازی‌ها بلافاصله بعد از فروکش کردن شروع شده و انتظار می‌رود منابع لازم در اختیار قرار بگیرد.

 • محمد اسلامی ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۲۰:۰۶

  وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛

  اعزام ۱۲ هزار نفر از کارکنان وزارت راه وشهرسازی و پیمانکاران با ماشین‌آلات و تجهیزات به لرستان و خوزستان/دستورکارهای فنی جدید برای بهسازی راه‌ها و احداث پل‌های جدید تهیه می‌شود

  محمد اسلامی از اعزام ماشین‌آلات و تجهیزات ۱۲ هزار نفر از کارکنان وزارت راه و شهرسازی و پیمانکاران به لرستان و خوزستان خبر داد و گفت: با توجه به شرایط جدید کشور که حاکی از تداوم بارش در کشور در سال جاری است، تهیه دستورکارهای فنی جدیدی که برای بهسازی راه‌ها و احداث پل‌های جدید در دستور کار قرار دارد.

 • محسن صادقی ۱۳۹۸-۰۱-۲۰ ۱۲:۳۲

  مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری تشریح کرد:

  جابه‌جایی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر با ناوگان حمل‌ونقل عمومی در سفرهای نوروزی ۹۸/ تعداد تصادفات منجر به فوت ناوگان ۱۵ درصد کاهش یافت/ ارتقا شاخص بهره‌وری ناوگان حمل‌‌ونقل عمومی در نوروز امسال

  مدیرکل دفتر ارزیابی‌های اقتصادی و مدیریت بهره‌وری معاونت حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی از جابه‌جایی ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار مسافر در طرح نوروزی ۱۳۹۸ خبر داد و گفت: در این طرح بیش از ۷ میلیون مسافر از طریق ناوگان عمومی جاده‌ای، نزدیک به ۲ میلیون نفر از طریق ناوگان ریلی و ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر با ناوگان هوایی جابه‌جا شده است.

 • بازدید وزیر راه و شهرسازی از یاسوج ۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۳

  وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد:

  سیل‌های اخیر بر ۱۲ هزار کیلومتر از راه‌های کشور آسیب وارد کرد/ ترمیم سریع خسارات و ایجاد راه‌های جایگزین در دستور کار وزارت راه و شهر سازی است/ مفروضات مهندسی مورد بازنگری قرار می‌گیرد

  محمد اسلامی با اشاره به تاثیر سیل بر ۱۲ هزار کیلومتر از راه‌های کشور، گفت: ترمیم سریع راه‌های آسیب‌دیده و ایجاد راه‌های جایگزین در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.

 • خادمی ۱۳۹۸-۰۱-۱۹ ۱۳:۳۳

  معاون و نماینده تام‌الاختیار وزیر راه و شهرسازی در استان خوزستان اعلام کرد:

  مسیر ریلی ترانزیتی اهواز – اندیمشک قطع شد/ فعالیت ۱۰۰۰ دستگاه تجهیزات و ماشین‌آلات در استان/ اقدامات مناسب مجموعه وزارت راه و شهرسازی بابت جلوگیری از ورود آب به سوسنگرد

  مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، گفت: با دستور مقام عالی وزارت به عنوان نماینده تام الاختیار وزیر راه و شهرسازی در استان خوزستان حضور پیدا کردیم تا به عنوان هماهنگ کننده بخش‌های مختلف وزارتخانه گزارشات لازم ارائه شود.

 • امیرخانی ۱۳۹۸-۰۱-۱۸ ۱۳:۳۹

  مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان خبر داد:

  ۴۴۳,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان خسارت ره‌آورد سیل به حوزه مسکن و حمل و نقل استان اصفهان

  حمیدرضا امیرخانی گفت: بیش از ۶۳ میلیارد تومان به حوزه حمل ونقل و حدود ۳۸۰ میلیارد تومان به بخش مسکن شهری در پی وقوع سیل اخیر در سطح استان وارد شده است.

 • وزیر ۱۳۹۸-۰۱-۱۷ ۱۳:۰۱

  وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

  آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر به بیش از ۵۵ هزار واحد مسکونی نیاز دارند/ برنامه‌های ابلاغی ۱۳۹۸ با سرعت اجرا شود/ شکوفایی صنعت ریلی در سال جاری

  محمد اسلامی گفت: طبق برآورد اولیه، آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر به بیش از ۵۵ هزار واحد مسکونی نیاز دارند.

 • اسلامی استان مرکزی ۱۳۹۸-۰۱-۱۳ ۱۳:۴۵

  وزیر راه و شهرسازی در اراک اعلام کرد

  خسارت ۱۶۰۰ میلیارد تومان به راه‌ها وارد شد / ۱۲ هزار کیلومتر جاده در کشور بر اثر سیل دچار آسیب شد

  وزیر راه و شهرسازی که پس از سه روز، استان لرستان را به مقصد استان مرکزی ترک کرد؛ از خسارت ۱۶۰۰ میلیارد تومانی بهراه‌ها و زیرساخت‌ها، همچنین خسارت به بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی و ۱۲ هزار کیلومتر جاده بر اثر سیل‌ها اخیر در سراسر کشور خبر داد.

 • اسلامی ۱۳۹۸-۰۱-۱۱ ۲۳:۲۳

  وزیر راه و شهرسازی دربرنامه زنده "تیتر امشب" مطرح کرد

  ۱۴ هزار راهدار با ۱۰ هزار ماشین آلات مشغول بازگشایی راه‌ها هستند

  اسلامی گفت: ۱۰ هزار کیلومتر از راه‌های روستایی، فرعی و شریانی کشور دچار آسیب‌هایی همچون ریزش کوه، رانش زمین و خرابی پل‌ها شده است که ۱۴ هزار راهدار با ۱۰ هزار ماشین آلات مشغول بازگشایی راه‌ها و تسهیل کمک رسانی به سیل زدگان هستند.

 • شهرام آدم‌نژاد ۱۳۹۸-۰۱-۱۰ ۱۵:۰۶

  معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی خبر داد:

  ۱,۲۸۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان خسارت وارد سیل اخیر به بخش راه‌ و راه‌آهن/ ۳۱۴ پل از بین رفت و ۵۸۰۰ ابنیه فنی آسیب دید / طراحی مسیر ریلی گرگان – اینچه برون مشکلی نداشت

  معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی گفت: سیل اخیر طبق برآورد اولیه تیم فنی در بحث راه و ریلی ۱۲۸۰ میلیارد تومان خسارت در پی داشته است و در بحث مسکن هم بنیاد مسکن آماده استفاده از تمام ظرفیت‌های خود در بازسازی خانه‌های سیل‌زدگان است.

 • تاجبخش ۱۳۹۸-۰۱-۰۸ ۰۰:۱۲

  معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور خبر داد

  ادامه بارش ها در بهار و افزایش آن در اردیبهشت ۹۸

  معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی کشور با تاکید بر هشدارهای به موقع سازمان هواشناسی و اطلاع رسانی دقیق رسانه ملی و نقش موثر در آمادگی بیشتر مسئولین و نیروهای امدادی از ادامه بارش ها در بهار و افزایش آن در اردیبهشت ۹۸ خبر داد.

 • علی کاظمی منش ۱۳۹۷-۱۲-۲۶ ۱۸:۱۸

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران خبر داد

  سرویس دهی هر روزه مسیر ریلی رشت-تهران به مسافران نوروزی/ افزایش دو برابری سیر قطار تهران-ارومیه و کرمانشاه- مشهد

  مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و نظارت بر خدمات مسافری شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با رد هرگونه توقف در سرویس دهی مسیر ریلی رشت-تهران و بالعکس گفت: برای سرویس دهی هر چه بیشتر در مسیر تازه افتتاح شده تهران-رشت و بالاعکس دو رام قطار روزانه پیش بینی شده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۲۱ ۱۵:۵۳

  در مروری بر روزنامه های ۲۱ اسفندماه می‌خوانید

  همکاری ایران و عراق برای ایجاد ارتباط ریلی/ موافقت شورای اقتصاد با خرید ۲۸ فروند هواپیما

  روزنامه جمهوری اسلامی در تیتر یک خود به همکاری‌های مشترک بین ایران و عراق با عنوان « امضای ۵ سند همکاری مشترک میان ایران و عراق» اشاره کرده است که می‌توان آن را مهم‌ترین دستاورد این سند را ارتباط ریلی بین ایران و عراق در حوزه حمل‌ونقل و شهرسازی دانست.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۱۹ ۱۰:۳۰

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۹ اسفند ماه می‌خوانید

  زمین خواران در محاق وزیر راه

  هرسال در آستانه تعطیلات نوروزی و به دلیل کاهش نظارت و حفاظت‌های لازم، افراد فرصت‌طلب و سودجو مبادرت به تجاوز به اراضی ملی و دولتی و تصرف در آن می‌کنند به همین خاطر امسال پیش از روی دادن چنین واقعه‌ای وزیر راه و  شهرسازی با ارسال نامه‌ای به محمد جعفر منتظری دادستانی کل کشور و دبیر شورای حفظ حقوق بیت‌المال در اراضی و منابع‌طبیعی از او خواسته است تا به این امر به صورت ویژه رسیدگی کند. این موضوع امروز در روزنامه «ایران» با عنوان «نامه وزیر راه برای مقابله با زمین‌خواری در ایام نوروز» به یکی از تیتر‌ها بدل شده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۱۴ ۱۳:۴۲

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۴ اسفند می‌خوانید

  ۳ تحلیل از علل رشد معاملات ملک در بهمن ۹۷

  بر اساس آمارهای اتخاذشده از دو منبع رسمی وزارت راه و شهرسازی و آمار بانک مرکزی تعداد معاملات مسکن در بهمن‌ماه بعد از چند ماه با رشد قیمتی و معاملاتی روبه‌رو شد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۸ ۱۱:۰۶

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۸ اسفند می‌خوانید

  جشن روز چابهار با سرمایه‌گذاران خارجی

  روزی که به نام چابهار در تقویم ثبت شده امسال با حضور وزیر راه و  شهرسازی و دیگر مقامات کشوری و بین‌المللی برگزار و موجب شد تا جشن روز چابهار با حضور سرمایه‌گذاران خارجی رنگ و بوی متفاوتی بگیرد. این رویداد مهم امروز در روزنامه «خراسان» با تیتر «فرش قرمز سرمایه‌گذاری جهانی در چابهار» بازتاب یافت.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۷ ۱۱:۴۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۷ اسفند می‌خوانید

  دور زدن تحریم‌ها با تاکتیک خرید دست دوم هواپیما

  دبير انجمن شرکت‌های هواپيمایی با رد اعمال امکان خريداری هواپيمای نو توسط شرکت‌های هواپيمايی از دور زدن تحريم‌ها با خرید هواپیمای دست دوم خبر داد. این مدخل ورود روزنامه «تجارت» با تیتر «خرید هواپیمای دست دوم با دور زدن تحریم‌ها» بود که از این اقدام مهم شرکت‌های هواپیمایی خبر می‌داد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۶ ۱۲:۰۱

  در مروری بر روزنامه های امروز ۶ اسفند ماه می خوانید

  یک عمر برای یک سقف؟

  با کاهش قدرت خرید و افزایش قیمت مسکن مدت خانه دار شدن مردم رو به کاهش رفته در حدی که برخی از کارگران و کارمندان توانایی اجاره منزل در شهرهای بزرگ را نیز از دست داده‌اند به همین دلیل دولت و خصوصا وزارت راه و  شهرسازی در تلاش است تا با اقدامات مثبت این بازار را متعادل کرده و خانه‌دار کردن مردم را سرعت ببخشد. روزنامه «همدلی» با تیتر «سال‌های طولانی تا خانه‌دار شدن» به ارزیابی این پرداخته که آیا زمان تهیه مسکن در ایران کاهش می‌یابد یا یک عمر برای یک سقف طول می‌کشد؟

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۵ ۱۳:۵۸

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۵ اسفند می‌خوانید

  از وضعیت شب عید معاملات مسکن تا فروش زیرقیمت املاک ایرانی‌ها در گرجستان

  بهمن امسال در ۱۳ منطقه رشد ۴۰ درصدی حجم کل معاملات مسکن در پایتخت نسبت به دی تجربه شد. از طرفی دارندگان املاک مسکونی در گرجستان مجبور هستند واحدهای خریداری شده را تنها به اتباع این کشور آن هم با قیمتی بسیار پایین‌تر از قیمت خرید به فروش برسانند. اینها از اهم موضوعات مسکنی هستند که مطبوعات کشور به آنها پرداخته‌اند.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۲-۰۴ ۱۲:۵۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۴ اسفند می‌خوانید

  ۱۲هزار سقف برای محرومان خاش

  یکی از اصول تصریح شده در قانون اساسی تامین مسکن نیازمندان است و به همین خاطر دولت باید راهکارهایی کم‌هزینه برای اجرایی کردن این قانون به کارگیرد. ساخت ۱۲ هزار خانه برای مردم خاش که امروز روزنامه «خراسان» با تیتر «ساخت ۱۲ هزار واحد مسکونی محرومان در خاش آغاز شد» به نقل از معاون رییس جمهوری کار کرده در همین راستاست.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۳۰ ۱۴:۵۰

  در مروری بر روزنامه های امروز ۳۰ بهمن ماه می‌خوانید

  قیمت بلیت های نوروزی در پله ثبات

  بازار در سالی که گذشت شاهد رشد قیمت ها بود و بسیاری از اقلام مصرفی و خدماتی در ۱۱ ماه گذشته امسال با افزایش قیمت روبه‌رو بوده است، اما امروز یک خبر امیدوار کننده در روزنامه «ایران» با تیتر «قیمت بلیت نوروزی هواپیما و قطار ثابت ماند» نشان دهنده عزم وزارت راه و  شهرسازی در ثابت سازی قیمت‌ها در پرترددترین روزهای سال است.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۱-۲۹ ۱۳:۵۱

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۹ بهمن می‌خوانید

  بنادر کشور در حال تجاری سازی

  مساله تجاری سازی بنادر کشور برای تبدیل شدن آن‌ها به هاب منطقه و استفاده از ظرفیت های حداکثری از دریاها یکی از مسائل مهمی است که مورد توجه دولت و ملت است به همین خاطر روز گذشته وزیر راه و شهرسازی از ابتدای روز تا انتها به این موضوع پرداخت و باعث شد تا بسیاری از روزنامه‌های امروز این موضوع را به صورت گسترده پوشش بدهند. روزنامه «عصر اقتصاد» ترجیح داده است تا با تیتر «افزایش ظرفیت بنادر تجاری به ۲۳۰ میلیون تن در سال» سخنان محمد اسلامی را مورد توجه قرار دهد.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۲۷ ۱۲:۴۸

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۷ بهمن می‌خوانید

  مادر نظام جمهوری اسلامی باید نگین شهرسازی باشد

  رهبر معظم انقلاب شهر قم را «مادر نظام جمهوری اسلامی» می‌داند به همین دلیل «روزنامه اطلاعات» با تیتر «قم باید به نگین شهرسازی منطقه تبدیل شود» صحبت‌های روز گذشته محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این شهر را مبنی بر این که به دلایل مختلف این شهر باید به نگین شهرسازی ایران تبدیل شود، در مرکز توجه قرار داده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۲۳ ۱۵:۱۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۲۳ بهمن می‌خوانید

  خانه اولی‌ها در صف زمین

  حل مشکل مسکن در کشور یک مساله حیاتی است و به نظر می آید که حل این معضل برای خانه اولی‌ها جدی‌تر باشد به همین علت امروز روزنامه «آفتاب یزد» با تیتر «دولت به خانه اولی‌ها‌ زمین می‌دهد» سخنان وزیر راه و شهرسازی را بازتاب داده است که در آن خانه اولی‌ها باید منتظر دریافت زمین باشند.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۱۷ ۱۱:۴۹

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۷ بهمن ماه آمده است

  اروپا با ایران به آسیا متصل می‌شود

  حلقه ترانزیتی بین اروپا و آسیا تنها یک حلقه است و آن هم ایران است؛ این مطلب را نه تنها ما ایرانیان می‌دانیم بلکه روزنامه اکونومیک تایمز هند روز سه شنبه بیان کرده و امروز این مطلب در روزنامه «خراسان» با تیتر«ایران حلقه ترانزیت آسیا و اروپا» کار شده است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۱۶ ۱۳:۴۰

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۶ بهمن ماه می‌خوانید

  تمرکز بازار بر مسکن متراژ پایین

  بازار مسکن پیچیده‌ است و نمی‌توان بدون در نظر گرفتن بسیاری از مولفه‌ها برای آن تعیین تکلیف کرد؛ با این حال امروز روزنامه «آرمان امروز» با تیتر «خانه‌های كوچك نقطه تمركز بازار» تلاش کرده است تا با استدلال‌های گوناگون و صحبت با کارشناسان مختلف به تحلیل بازار مسکن بپردازد و در این تحلیل به این نتیجه رسیده که تمرکز بازار مالک بر خانه‌های با متراژ پایین است.

 • روزنامه ۱۳۹۷-۱۱-۱۵ ۱۱:۱۵

  در مروری بر روزنامه های امروز ۱۵ بهمن ماه می‌خوانید

  وزیر راه و شهرسازی از شکستن انحصار لاستیک و استفاده از ظرفیت‌های داخل می‌گوید

  امروز شاید مهم ترین خبر وزارت راه و  شهرسازی در روزنامه‌های امروز مصاحبه مفصل محمد اسلامی وزیر متبوع این وزارت خانه با روزنامه شرق باشد مصاحبه‌ای که محمد اسلامی در سطرهای چاپ شده در روزنامه شرق تلاش کرده است تا مهم ترین مسائل وزارت خانه تحت مدیریتش را بیان کند و در این میان از شکسته شدن انحصار لاستیک تا استفاده از ظرفیت های داخل در پروژه های مختلف بگوید.

 • مطبوعات ۱۳۹۷-۱۱-۱۴ ۱۳:۰۳

  در مروری بر روزنامه‌های امروز ۱۴ بهمن ماه می‌خوانید

  هوانوردی نیازمند دیپلماسی است

  در ایران زندگی می‌کنیم؛ کشوری با شرایط ناب و ویژه چه از لحاظ طبیعی و چه از نظر استراتژیک. کشوری که اقتصادش بر پایه نفت استوار است. کشوری که سرمایه‌گذاری در آن پرریسک بوده و با هیجان زیادی همراه است این پیش درآمد روزنامه امروز "قانون" است که با تیتر" لزوم راه‌اندازی دیپلماسی هوانوردی" یادآور شده است که صنعت هوانوردی ایران نیازمند دیپلماسی جدی است.