شناسهٔ خبر: 59195 - سرویس مسکن و شهرسازی
نسخه قابل چاپ

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران خبر داد؛

قبول داریم که در سازمان نظام مهندسی استان تهران دزدی و خیانت در امانت رخ داده/ بازداشت ۳ نفر

مهیار فرنیا عضو هیات مدیره سازمان نظامی مهندسی استان تهران گفت: قبول داریم که در سازمان نظام مهندسی استان تهران دزدی شده و خیانت در امانت رخ داده است و با سند سازی چند کارمند این فسادهای مالی رخ داده است.

به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي به نقل از ایلنا، مهیار فرنیا در نشست خبری امروز با اشاره به فسادهای مالی و تخلفاتی که اخیرا در سازمان نظام مهندسی استان تهران رخ داده است، گفت: تخلفات مالی ممکن است در هر ارگان و سازمانی رخ بدهد مهم این است که مجموعه برخورد جدی با متخلفان داشته باشد. هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران به عنوان شاکی وارد عمل شد و در حال حاضر دستگاه‌های قضایی به موضوع رسیدگی می‌کنند .

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی استان تهران با بیان اینکه در پرونده اخیر فساد مالی در سازمان نظامی مهندسی سه نفر بازداشت هستند، گفت: پذیرفته‌ایم که اشتباهاتی در اداره سازمان نظام مهندسی وجود داشته و باید برای برطرف‌سازی این اشتباهات نسبت به اصلاح ساختار اقدام کنیم.

فرنیا با بیان اینکه از سال ۹۱ به بعد حق‌الزحمه وزارت به سازمان نظام مهندسی وارد شد، گفت: متاسفانه حسابداری و واحد مالی سازمان نظام مهندسی استان تهران در حد مبالغی که وارد سازمان شد رشد و به‌روزرسانی نشد و به همین دلیل مشکلاتی به وجود آمد .

عضو هیات مدیره سازمان نظامی مهندسی استان تهران ادامه داد: قبول داریم که در سازمان نظام مهندسی استان تهران دزدی شده و خیانت در امانت رخ داده است و با سند سازی  چند کارمند این فسادهای مالی رخ داده است.

فرنیا تاکید کرد: ما از شکایت خود صرف‌نظر نمی‌کنیم ولو این که این پول به سازمان برگردد.

وی همچنین درباره برگزاری انتخابات نظام مهندسی و دخالت برخی از ارگان‌ها در انجام این انتخابات گفت: معتقدیم انتخابات نظام مهندسی باید به صورت آزاد برگزار شود.

وی همچنین درباره استفاده از افراد ذیصلاح در ساخت و ساز ساختمان گفت: معتقدم همانطور که در جامعه پزشکی افراد غیرحرفه‌ای حق ورود به این صنف را ندارند، در نظام مهندسی ساختمان هم نباید شاهد ورود افراد غیرمتعهد به این موضوع باشیم . به طور قطع استفاده از مجریان ذیصلاح باعث ارتقای کیفی ساختمان می‌شود و اشتغال در این حوزه را افزایش می‌دهد.

عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی با اشاره به امضافروشی در بین مهندسان گفت: معتقدم مهندسی که با پروانه اشتغال به کار خود کار نکند، مهندس سوری است و باید بساط این پدیده‌ها در دوره بعدی سازمان نظام مهندسی برچیده شود.

کامبیز رضوی عضو هیات مدیره سازمان نظام مهندسی هم با تاکید بر اینکه در حال حاضر ۱۲۰ هزار مهندس عضو سازمان نظام مهندسی استان تهران هستند، گفت: متاسفانه مجامع با حدود ۶۰۰ الی ۷۰۰ نفر تشکیل می‌شود و تصمیمات درباره صنف با حضور حداقلی اعضای گرفته می‌شود بنابراین نظرات همه تامین نمی‌شود.

وی درباره بحث ترافیک اظهار داشت: یکی از موضوعات بسیار مهم که روزانه با آن سروکار داریم بحث ترافیک است اما در بین اعضای ۲۵ نفر هیات مدیره سازمان نظام مهندسی فقط یک عضو از رشته ترافیک می‌تواند حضور داشته باشد. بحث الزامات ترافیکی را حتی به مرحله پیش‌نویس آن رساندیم اما مشکلاتی پیش روی ما قرار گرفت که  نتوانستیم پیگیر اجرای آن شویم.

بیشتر بدانید:

ارائه گزارش تخلفات ۳۹ صفحه‌ای رجبی به آخوندی

تعلیق پروانه اشتغال به کار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اعلام جعلی بودن مدرک تحصیلی رييس سابق كميسيون عمران مجلس از سوی دانشگاه امام‌حسین(ع)

حمایت قاطع ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و مجلس شورای اسلامی از مواضع ضد فساد آخوندی

بازتاب سخنرانی و اقدامات ضد فساد آخوندی در رسانه‌ها/ سکوت رسانه‌های ضد دولت در برابر تخلف و فساد

نظر شما