دیدگاه

 • عباس آخوندی ۱۳۹۷-۰۷-۰۳ ۰۷:۵۰

  حادثه اهواز زخمی بر تن ایران

  *عباس آخوندی: هنوز تصور آن‌که تعدادی از شهروندان ایران همشهریان خود را زیر رگبار آتش مسلسل بگیرند و آنان را چون برگ خزان بر زمین بریزند دهشتناک است. ولی شوربختانه، این حقیقتی است که به‌وقوع پیوسته‌است.

 • آخوندی امضا ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۲۱:۵۴

  سخنی با مهندسان - ۲

  تعارض منافع ریشه‌ی بی‌اخلاقی و فساد

  *عباس آخوندی: پذیرش منافع متعارض بزرگ‌ترین نشانِ بی‌اخلاقی در امور حرفه‌ای و ریشه‌ی فساد در دستگاه‌های اداری و بنگاه‌داری تجاری و صنفی و نهاد های حرفه ای است. این بحث اختصاص به سازمان نظام مهندسی ساختمان ندارد و یک امر عمومی است.

 • محمد سعید ایزدی ۱۳۹۷-۰۶-۳۱ ۰۸:۲۶

  یادداشت ایزدی به مناسبت گرامیداشت روز جهانی بدون خودرو؛

  کاهش استفاده از خودروی شخصی را به یک خواست اجتماعی تبدیل کنیم

  محمدسعید ایزدی:*شايد تصور عزيمت به محل كار و يا مراكز خريد در كلان شهری همچون تهران با تمام معضلات اش بسيار دور از ذهن باشد، ولی در صورت اعتقاد و پذيرش اين سياست امكان تحقق آن وجود دارد. امروز پياده به محل كار رفتم و بر خلاف تصورم از فاصله و معضلات پيش رو، در يك بازه زمانی چهل و پنج دقيقه به وزارت خانه رسيدم.

 • عباس آخوندي ۱۳۹۷-۰۶-۳۰ ۲۲:۳۸

  سخنی با مهندسان - ۱

  همه باهم حرکت به سوی اصلاح نظام مهندسی ساختمان

  *عباس آخوندی: ما مهندسان باید بپذیریم که مدتی است که اعتبار و حیثیت اجتماعی ما در جامعه ایران لطمه خورده‌است. نام مهندسان با امضا فروشی قرین شده، بحث بی‌مبالاتی مالی و گاهی فساد درون سازمان‌های نظام مهندسی نه تنها موقعیت عمومی سازمان‌های نظام مهندسی را در اذهان عمومی مخدوش که اعتبار مدیریت سازمان‌ها در میانِ اعضای خود نیز دچار آسیب ساخته‌است.

 • عباس آخوندی امضا ۱۳۹۷-۰۶-۲۴ ۰۸:۰۲

  یادداشت آخوندی در مقدمه سند آمایش مراکز لجستیک کشور؛

  لجستیک؛ پیش‌ران کسب و کار

  عباس آخوندی*: لجستيك نه‌تنها پشتيبان كسب‌‌وكار است، بلكه با توسعه خدمات آن به طرف‌های سوم، چهارم و پنجم در دنيا، به نوعی پيش‌ران كسب‌وكار تبديل شده است.

 • مهرداد تقی زاده ۱۳۹۷-۰۶-۲۱ ۱۲:۳۳

  لجستیک كليدی‌ترين بخش حمل‌ونقل

  مهرداد تقی‌زاده*: مأموريت اصلی ما در معاونت حمل‌ونقل مديريت مقولات فرامدی و فرابخشی است، من جمله لجستيك.

 • عباس آخوندی ۱۳۹۷-۰۶-۲۰ ۱۷:۱۲

  هم‌داستانی ضدرسانه با ترامپ

  عباس آخوندی*: از قدیم گفته می‌شد که باید به انقلابی‌های دو آتشه شک کرد. این حدیث رسانه‌های انقلابی دوآتشه‌ی ماست که در کنار ترامپ و دوش به دوش او بر علیه دولت خبرسازی می‌کنند.

 • بندر شهید بهشتی چابهار ۱۳۹۷-۰۶-۱۹ ۱۵:۱۱

  واكنش رسانه‌ها به انتشار يك خبر كذب؛

  بازی یک رسانه با منافع ملی

  «هندی ها ۸۵ میلیون دلار در فاز نخست طرح توسعه بندرشهید بهشتی چابهار سرمایه گذاری کرده و ۱۰ سال از منافع آن برای بازگشت هزینه و سود بهره مند می شوند.» این خبر را یک سایت خبری بعنوان واگذاری اداره بندر چابهار به هندی ها تلقی و منتشر کرد که سبب هجمه علیه منافع ملی شد.

 • عباس آخوندی امضا ۱۳۹۷-۰۶-۱۹ ۱۰:۵۱

  لجستیک برنامه‌ای برای حرکت

  عباس آخوندی*: سپهر سیاست بسیار غبارآلود است. از هوای اهواز و زابل هم پرغبارتر. یافتن راه و تشخیص راه از چاه در این فضا کار دشواری است. تمام تلاشم این است که مدیرانم را از درگیر شدن در حواشی برکنار نگاه دارم و برنامه‌های بنیادین وزارتخانه را هم‌چنان پی بگیرم. خوشحالم که دیروز سند ملی لجستیک را ابلاغ کردم.

 • بندر چابهار ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۱۰:۱۵

  هفتاد سال با سازمان جهانی دریانوردی

  سازمان جهانی دریانوردی (IMO) که با هدف «تامین ایمنی، امنیت و کشتیرانی کارآمد در آب‌های بین‌المللی جهان عاری از آلودگی» فعالیت خود را آغاز کرد، امروز هفتادمین سال تاسیس خود را در تهران جشن می‌گیرد.

 • آخوندی امضا ۱۳۹۷-۰۶-۱۷ ۰۸:۲۰

  حرکت، دستاورد سفر هند

  عباس آخوندی*: فضای سکون و ایستایی در ایران نه تنها همگان را نگران که عصبی ساخته‌است. با این همه مفهوم حرکت در دستور کار ملی قرار نگرفته‌است. نه حرکت اجتماعی، فرهنگی و اندیشه‌ای و یا حرکت بین نسلی دیده می‌شود. نه حرکت آدم‌ها و کالا بر فراز مرزها و بین ملت‌ها به آسانی انجام می‌شود و نه حرکت و جابجایی در درون شهرها و بین شهرها روان است.

 • مهدی اشرفی ۱۳۹۷-۰۶-۱۶ ۱۱:۴۹

  افزایش سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی در اقتصادهای نوظهور

  مهدی اشرفی*: به تازگی موسسه بین‌المللی مک کنزی که یکی از معتبرترین موسسات در حوزه مشاوره مدیریت جهان محسوب می‌شود، گزارشی را درباره نحوه سرمایه‌گذاری کشورها در زیر ساخت‌های خود منتشر کرده است. نتایج این گزارش حاکی از آن است که توسعه اقتصادی کشورها به نوعی درگرو توسعه زیر ساخت‌ها و سرمایه‌گذاری بهینه در این زمینه است.

 • نقی امیراسماعیلی کناری ۱۳۹۷-۰۶-۱۲ ۰۸:۱۵

  نجات غریق قهرمان دریا

  امیراسماعیل کناری*: طبق بررسی میدانی که انجام دادم و بر اساس مشاهدات عینی ،نیروهای فداکار نجات غریق امسال با کمترین امکانات جان دهها نفر از هموطنان ما را نجات داده اند و این فداکاری را باید ارج نهاد و از این افراد فداکار تجلیل کرد.

 • فاطمه مقیمی ۱۳۹۷-۰۶-۱۱ ۰۸:۱۳

  رشد اقتصادی کشور با توسعه بنادر

  فاطمه مقیمی*: در عرصه تجارت، دسترسی به بازارهای جهانی اولویت رشد اقتصادی یک کشور محسوب می‌شود، در این راستا بنادر به عنوان شاخص‌ترین رکن اساسی اقتصادی تجاری در یک کشور هستند. موفقیت استراتژیک ایران و دسترسی به آبهای آزاد و همچنین وضعیت همه بنادر با شرایط مناسب می‌تواند زمینه‌ساز ارتقاء درصد رشد اقتصادی ایران را در منطقه و جهان بالا ببرد.

 • آخوندی امضا ۱۳۹۷-۰۶-۰۵ ۱۶:۲۱

  طراحی شهری در بازار مسگرها

  عباس آخوندی*: امروز کلیات راهنمای طراحی شهری مبتنی بر حمل‌ونقل همگانی در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران به تصویب رسید. این اتفاق در واقع حرکت به سمت یک تغییر انگاره (پاردایم شیفت) در طراحی شهری بود و راه زیادی را باید به‌پیماییم تا به نتیجه برسیم.

 • حسین محمودی اصل ۱۳۹۷-۰۵-۲۷ ۰۸:۱۴

  اهمیت فضای کسب و کار در توسعه صنعت گردشگری دریایی

  حسین محمودی اصل*: متاسفانه به دلیل اینکه بسترهای لازم به خوبی برای توسعه گردشگری دریایی ایجاد نشده است و همچنین فرهنگ‌سازی در خصوص سفرهای دریایی در میان مردم صورت نگرفته، صنعت گردشگری دریایی پیشرفت قابل توجهی نکرده است. از این‌رو سازمان بنادر و دریانوردی به تنهایی نمی‌تواند در این مقوله عمل کند و سایر مجموعه‌ها نیز باید در این حوزه ورود کنند تا صنعت گردشگری دریایی برای تمام بخش‌ها و حتی مردم نهادینه شود.

 • محمدرضا قادری ۱۳۹۷-۰۵-۲۶ ۱۶:۰۷

  بنادر نسل سوم و تعامل با زندگی شهری

  محمدرضا قادری*: بنادر نسل سوم به عنوان بنگاه‌های اقتصادی سودآور و خودکفا تبدیل شده و به دنبال تامین منابع مالی مورد نیاز شرکت‌های سرمایه‌گذاری و تامین منابع را در درون بنادر، فعال‌تر می‌کنند و به همین دلیل به برخی معافیت‌ها و حمایت‌های مالی از طرف قانون‌گذار و مراجع رسمی دولت نیاز دارد.

 • منوچهر جمالی ۱۳۹۷-۰۵-۲۰ ۰۸:۱۱

  فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بنادر هنوز ناشناخته است

  منوچهر جمالی*: یکی از کارهای که مجلس پیگیری می‌کند، معافیت مالیاتی و ارایه تسهیلات به سرمایه‌گذاران در پسکرانه بنادر است که چنین طرحی نتایج مثبتی برای کشور دارد.

 • رامین نورقلی پور ۱۳۹۷-۰۵-۱۹ ۰۷:۵۴

  توسعه اقتصادی از بنادر به دست می‌آید

  رامین نور قلی‌پور:* سازمان بنادر و دریانوردی می‌تواند فضایی را فراهم کند تا سرمایه‌گذاران به راحتی و بدون دغدغه در پسکرانه بنادر فعال شوند و به همین دلیل نیز یکی از ابزارهای رشد و توسعه یافتگی در این بخش، فراهم کردن زیرساخت‌های مورد نیاز است.

 • حمیدرضا عظیمیان ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۲۰:۰۴

  عظیمیان در پیام تبریک به مناسبت روز خبرنگار مطرح کرد؛

  خبرنگاران پلی میان مردم و مسئولان

  حمیدرضا عظیمیان*: می گویند ملتی پیروز است که تاریخش را خود بسازد و آن را ازجایی و کسی وام نگرفته باشد. ایران و ایرانی چنین ملتی است. کمتر مناسبتی و روزی هست که ایرانیان درتاریخ پرفراز و نشیبشان به آن دست نیافته باشند و یکی از آن مناسبت‌ها روز خبرنگار است.

 • محمد راستاد ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۲۰:۰۲

  محمد راستاد در پیام تبریک به مناسبت روز خبرنگار مطرح کرد؛

  خبرنگار طلایه دار دانایی است

  محمد راستاد*: معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر در پیامی فرا رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به فعالان عرصه خبر و رسانه تبریک گفت.

 • فرزانه شرفبافي ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۸:۵۵

  فرزانه شرفبافی در پیام تبریک به مناسبت روز خبرنگار مطرح کرد؛

  روز خبرنگار روز بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت است

  فرزانه شرفبافی، رئیس هیات مدیره و مدیرعامل "هما" در یاددشتی به مناسبت روز خبرنگار ضمن تبریک این روز به خبرنگاران، نوشت: روز خبرنگار روز بزرگداشت آگاهی، دانایی، انصاف و حقیقت است.

 • آخوندی امضا ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۸:۳۴

  خبرنگاران ياری گران جامعه برای عبور از بحران ها

  عباس آخوندی*: كشور در شرایط خطیر، سخت و پر چالش قرار دارد كه خبرنگاران به عنوان بیانگر وجدان جامعه، باید درک روشنی از اين وضعيت داشته باشند و با درك عميق از مسائل، راهكارهاي عبور از اين مرحله را واكاوي كنند.

 • حجت اله غلامی ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۷:۲۷

  مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

  خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای مردم

  مدیرکل راه وشهرسازی استان بمناسبت فرا رسیدن روز خبرنگار بیانیه ای صادر کرد.

 • محمد رضا اخوان عبداللهيان ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۷:۲۶

  در پیامی به اصحاب رسانه و خانواده بزرگ مطبوعات صورت گرفت؛

  پيام تبريك مديركل راه و شهرسازی خراسان رضوی به مناسبت روز خبرنگار

  مدیرکل راه و شهرسازی استان خراسان رضوی در پیامی روز خبرنگار را تبریک گفت.

 • محمدرضا باقری فرد ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۷:۰۳

  پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی لارستان به مناسبت روز خبرنگار

  همزمان با قرار گرفتن در آستانه ١٧ مرداد ماه ، روز خبرنگار مهندس محمدرضا باقری فرد مدیرکل راه و شهرسازی لارستان پیامی به این مناسبت صادر کرد.

 • داود پرهیزکار ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۶:۲۰

  پرهیزکار به مناسبت روز خبرنگار اعلام کرد:

  نقش چشمگیر خبرنگاران در پیشرفت جوامع و آگاهی بخشی به مردم

  معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواشناسی کل کشور طی ارسال نامه‌ای روز خبرنگار را به اصحاب رسانه تبریک گفت.

 • علیرضا مصطفی‌زاده ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۶:۱۱

  پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی به مناسبت روز خبرنگار

  علیرضا مصطفی زاده، مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی به مناسبت فرارسیدن ١٧ مرداد، روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و مطبوعات و خبرنگاران تبریک گفت.

 • مهرداد جهانی ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۶:۰۰

  پیام تبریک جهانی به مناسبت روز خبرنگار؛

  کوشش خستگی ناپذیر و فداکاری ویژگی‌های بارز خبرنگاران

  مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان البرز ضمن تبریک فرارسیدن ۱۷ مرداد، ویژگی‌های بارز خبرنگاران را کوشش خستگی ناپذیر و فداکاری دانست.

 • داریوش حسینی ۱۳۹۷-۰۵-۱۷ ۱۵:۱۱

  پیام تبریک مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری

  نقش خبرنگار در مراقبت از مصالح مردم بی‌بدیل است

  مدیر کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری در پیام تبریک به بهانه روز خبرنگار گفت که خبرنگاران در مراقبت از مصالح مردم نقشی بی بدیل دارند.