• آشنایی با پارك لجستيك دِرفت انگلستان

  آشنایی با پارك لجستيك دِرفت انگلستان

  پارك لجستیك درفت كه در مركز انگلستان و در نزدیكی شهر بِرمینگام قرار گرفته ‌است، در مجاورت شبكه ملی بزرگراه‌های انگلستان و خط عبوری اصلی سواحل غربی این كشور قرار گرفته ‌است.

 • آشنایی با پارك لجستيك دِرفت انگلستان ۱۳۹۷-۰۷-۰۱ ۰۸:۵۸

  آشنایی با پارك لجستيك دِرفت انگلستان

  پارك لجستیك درفت كه در مركز انگلستان و در نزدیكی شهر بِرمینگام قرار گرفته ‌است، در مجاورت شبكه ملی بزرگراه‌های انگلستان و خط عبوری اصلی سواحل غربی این كشور قرار گرفته ‌است.

 • آشنايی با دهكده لجستيك بولونيا ۱۳۹۷-۰۶-۳۰ ۱۲:۱۴

  آشنايی با دهكده لجستيك بولونيا

  دهكده لجستیك بولونیای ایتالیا یكی از اولین و بهترین نمونه‌های عملیاتی دهكده‌های لجستیك در جهان است.

 • آشنايی با شهر لجستيك الاينس تگزاس ۱۳۹۷-۰۶-۲۹ ۱۰:۵۸

  نمونه‌ای از مركز لجستيك موفق؛

  آشنايی با شهر لجستيك الاينس تگزاس

  شهر لجستیك تگزاس كه در فورت‌وورث ایالت تگزاس آمریكا واقع شده است در واقع یك مجموعه بزرگ متشكل از فعالیت‌های متنوع و محل همگرایی شیوه‌های مختلف حمل‌ونقل شامل جاده، ریل و حمل‌ونقل هوایی است.

 • لجستيك چيست؟ ۱۳۹۷-۰۶-۲۶ ۱۶:۴۶

  لجستيك چيست؟

  لجستیك، فرآیند برنامه‌ریزی، اجرا و نظارت بر خدمات و اطلاعات مرتبط با حمل و نگهداری كالا از مبدأ تا محل مصرف كه با هدف تامین نیاز مشتری، شامل جریان‌های درونی و بیرونی، درون‌سو و برون‌سو انجام می‌گیرد.

 • روش مكان‌يابی مراكز لجستيك ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۱۴:۵۳

  روش مكان‌يابی مراكز لجستيك

  شكل زير فرامدل يا مدل كلان مكان‌يابي مراكز لجستيك كشور را كه در سند آمايش مراكز لجستيك كشور استفاده شده است نشان مي‌دهد.

 • مركز لجستيك چيست؟ ۱۳۹۷-۰۶-۲۵ ۰۷:۵۱

  مركز لجستيك چيست؟

  مرکز لجستیک محدوده مشخصی است که به منظور تجميع فعالیت‏های مرتبط با لجستیک و حمل‌و‏نقل کالا در بعد داخلی يا بین‏‌المللی و در جهت بهینه‌سازی فرآيندها و كاهش هزینه‏‌ها ايجاد می‌شود.

 • آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۱۰:۰۰

  آشنایی با هواپیمای ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما

  ایرباس A۳۳۰-۲۰۰ یک هواپیمای مدرن، پهن‌پیکر و دوربرد است که می‌تواند ۲۳۸ مسافر را با سرعت ۸۷۱ کیلومتر در ساعت تا برد ۱۳ هزار و ۴۵۰ کیلومتر جابجا کند. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» دو فروند از این هواپیما را در اختیار دارد که به پرواز در مسیرهای بین قاره‌ای این شرکت مشغول هستند.

 • کریدور شمال- جنوب؛ نقش‌آفرینی ایران در ترانزیت منطقه و جهان ۱۳۹۷-۰۴-۲۳ ۰۹:۵۸

  معرفی کریدور‌های بین‌المللی عبوری از ایران:

  کریدور شمال- جنوب؛ نقش‌آفرینی ایران در ترانزیت منطقه و جهان

  كریدور حمل‌ونقل بین‌المللی شمال-جنوب در سال ۲۰۰۰ میان كشورهای ایران، هند و روسیه به‌عنوان بنیان‌گذاران این كریدور به امضا رسید و اجلاس وزرای كریدور هم‌زمان با هفتمین اجلاس شورای هماهنگی در مهرماه سال ۹۷ در تهران برگزار می‌شود.

 • آشنایی با هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۸

  آشنایی با هواپیمای ATR۷۲-۶۰۰ شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران - هما

  ATR۷۲-۶۰۰ یک هواپیمای منطقه‌ای توربوپراپ باریک پیکر است که بسته به نوع چینش صندلی می تواند تا ۷۸ مسافر را با سرعت ۵۱۰ کیلومتر در ساعت در محدوده مسافتی ۱۵۲۸ کیلومتر جابجا کند.

 • نگاهی به ناوگان هوايی هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران - هما ۱۳۹۷-۰۴-۰۸ ۱۶:۳۶

  نگاهی به ناوگان هوايی هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران - هما

  در پرونده حاضر ضمن معرفی هواپيماهای برجامی شركت هواپيمايی جمهوری اسلامی ايران (هما)، با خلبانان و عوامل فنی هواپيماهای ايرباس ای‌۳۲۰ و ای۳۳۰ و همچنين ای‌تی‌آر ۷۲-۶۰۰ گفتگو كرده‌ايم.

 • آشنایی با ویژگی‌های نرم‌افزار تصمیم‌یار بارگیری و تردد کشتی‌ها ۱۳۹۷-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۲

  آشنایی با ویژگی‌های نرم‌افزار تصمیم‌یار بارگیری و تردد کشتی‌ها

  راه‌اندازی نرم افزار بومی تصمیم‌یار بارگیری و تردد کشتی‌ها، امکان کاهش هزینه‌ها و بهره‌برداری بهینه از زمان را برای تردد کشتی‌ها مهیا می‌کند.

 • نگاهی به تاریخچه و وظایف یاتا ۱۳۹۶-۱۲-۰۴ ۱۴:۱۸

  نگاهی به تاریخچه و وظایف یاتا

  انجمن بين المللي حمل و نقل هوايي (ياتا) در آوريل ۱۹۴۵ در شهر هاواناي كوبا تشكيل و جايگزين انجمن ترافيك هوايي بين المللي گرديد كه در سال ۱۹۱۹ به عنوان نخستين سازمان بين المللي خدمات هوايي، در شهر لاهه تشكيل شده بود. ياتا با ۵۷ عضو از ۳۱ كشور جهان، كه عمدتا از اروپا و آمريكاي شمالي بودند، كار خود را آغاز كرد و امروزه بيش از ۲۳۰ شركت هواپيمايي از ۱۴۰ كشور جهان را در عضويت خود مي بيند.

 • آشنایی با سیستم مکان‌یاب هواپیما (ای‌ال‌تی) ۱۳۹۶-۱۲-۰۲ ۱۳:۰۸

  آشنایی با سیستم مکان‌یاب هواپیما (ای‌ال‌تی)

  ای‌ال‌تی سیستم مکان‌یاب هواپیما (ELT) است. در تمام هواپیماهای مسافری وجود دارد و نصب آن از الزامات صنعت هوانوردی است.

 • آشنایی با هواپیمای ATR-۷۲ ۱۳۹۶-۱۲-۰۱ ۱۶:۳۱

  آشنایی با هواپیمای ATR-۷۲

  هواپیمای ATR-۷۲ یک هواپیمای ملخی دو موتوره از خانواده هواپیماهای منطقه ای با گنجایش کم است كه توسط شرکت ایتالیایی فرانسوی ATR تولید شده می شود.

 • زندگینامه حامد مظاهریان ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۰۹:۵۱

  زندگینامه حامد مظاهریان

  حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، دانشیار دانشگاه تهران و فارغ التحصیل دکترای معماری از دانشگاه لندن است.

 • تشریح مأموریت‌ها و چشم‌اندازهای سازمان هواپیمایی کشوری/ بررسی جایگاه حمل و نقل هوایی در توسعه و اقتصاد کشور ۱۳۹۶-۱۱-۰۳ ۰۹:۱۰

  خدایی در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرد:

  تشریح مأموریت‌ها و چشم‌اندازهای سازمان هواپیمایی کشوری/ بررسی جایگاه حمل و نقل هوایی در توسعه و اقتصاد کشور

  قائم مقام رئیس سازمان هواپیمایی کشور استقلال نسبی این بخش در استفاده از زیرساخت مسیر، سرعت بالا و دینامیک بودن مسیرهای هوایی را از ویژگی‌های برتر صنعت هوایی در دنیا اعلام کرد و افزود: بدون شک حمل و نقل هوایی از نظر هزینه مصرفی کاملا دارای یک فضای رقابتی است و به تصور من در آینده‌ای نزدیک به ارزان‌ترین مدل حمل و نقلی در کشور نیز تبدیل خواهد شد، چراکه گسترش روز‌افزون و عدم نیاز آن به زیرساخت در مسیر، استفاده از این بخش را اقتصادی و ارزان خواهد کرد.

 • آشنایی با عملكرد جعبه سیاه کشتی ۱۳۹۶-۱۱-۰۲ ۰۷:۳۲

  آشنایی با عملكرد جعبه سیاه کشتی

  بر اساس کنوانسیون سازمان جهانی دریانوردی تمامی کشتی‌ها ملزم به داشتن چنین دستگاه‌های ثَباتی در خود هستند تا بتوانند داده‌های حسگر‌های مختلف کشتی را جمع آوری کنند.

 • آشنايی با سازمان بين المللی هوانوردی (ایکائو) ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۷:۳۶

  آشنايی با سازمان بين المللی هوانوردی (ایکائو)

  ايكائو ياICAO (سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی) در تاريخ ۷ دسامبر ۱۹۴۴ در ضمن تنظيم و امضا پيمان حمل و نقل هوايي مرسوم به پيمان شيكاگو تشكيل گرديد. اماموجوديت آن به طور رسمي در سال ۱۹۴۷ اتفاق افتاد و اولين جلسه آن در ۶ مي ۱۹۴۷تشكيل گرديد و در ۲۸ مي اعضاء شورا انتخاب گرديدند. دولت ايران نيز در سال ۱۳۲۷هجري شمسي رسماً به پيمان شيكاگو و در نتيجه به ايكائو پيوست.

 • زندگینامه حبیب‌اله طاهرخانی ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۰۸:۵۹

  زندگینامه حبیب‌اله طاهرخانی

  حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید متولد سال ۱۳۵۲ و دارای مدرک کارشناسی ارشد (برنامه ریزی شهری و منطقه ای) از دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۸۰ است.

 • آشنایی با قانون هواپیمایی کشوری ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۲

  آشنایی با قانون هواپیمایی کشوری

  قانون هواپيمايی كشوری در تاريخ ۲۸ تير ماه ۱۳۲۸به تصويب مجلس وقت رسيد و اداره كل هواپيمايی كشوری زير نظر وزارت راه قرار گرفت.