• آشنایی با واحد لود کنترل

  آشنایی با واحد لود کنترل

  لود کنترل بوسیله سیستم‌های کامیپوتری از تعداد مسافر هر پرواز اطلاع کامل دارد و بر نحوه چینش مسافر در پرواز نظارت آنلاین دارد و در صورت کم‌بودن مسافر و نیاز تعادلی پرواز ردیف‌های خاصی از صندلی‌ها را برای اختصاص به مسافر مشخص و تعدادی را مسدود می‌کند تا با استفاده از نیروی وزن مسافران تعادل هواپیما حفظ شود و پرواز دارای بهترین شرایط تعادلی هنگام برخاستن و پرواز باشد.

 • تشریح اهم فعالیت‌های سازمان هواپیمایی کشوری/ ایجاد شبکه‌های راه هوایی، تنها راه‌حل روان‌سازی در امر جذب گردشگر ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۱۰:۰۳

  جعفرزاده در گفتگو با پایگاه خبری اعلام کرد:

  تشریح اهم فعالیت‌های سازمان هواپیمایی کشوری/ ایجاد شبکه‌های راه هوایی، تنها راه‌حل روان‌سازی در امر جذب گردشگر

  مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: اکنون که سیاست اقتصادی کشور بر این استوار است که سیاست غیرنفتی جایگزین سیاست نفتی شود قطعا موضوع گردشگری و توجه به این بخش در اولویت‌ها قرار دارد، امری که تحقق آن بدون توجه به یکی از محورهای مهم و اساسی آن یعنی حمل و نقل هوایی میسر نخواهد بود.

 • آشنايی با سازمان بين المللی هوانوردی (ایکائو) ۱۳۹۶-۱۰-۲۷ ۰۷:۳۶

  آشنايی با سازمان بين المللی هوانوردی (ایکائو)

  ايكائو ياICAO (سازمان هوانوردی غیر نظامی بین‌المللی) در تاريخ ۷ دسامبر ۱۹۴۴ در ضمن تنظيم و امضا پيمان حمل و نقل هوايي مرسوم به پيمان شيكاگو تشكيل گرديد. اماموجوديت آن به طور رسمي در سال ۱۹۴۷ اتفاق افتاد و اولين جلسه آن در ۶ مي ۱۹۴۷تشكيل گرديد و در ۲۸ مي اعضاء شورا انتخاب گرديدند. دولت ايران نيز در سال ۱۳۲۷هجري شمسي رسماً به پيمان شيكاگو و در نتيجه به ايكائو پيوست.

 • زندگینامه حبیب‌اله طاهرخانی ۱۳۹۶-۱۰-۲۶ ۰۸:۵۹

  زندگینامه حبیب‌اله طاهرخانی

  حبیب‌اله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید متولد سال ۱۳۵۲ و دارای مدرک کارشناسی ارشد (برنامه ریزی شهری و منطقه ای) از دانشگاه شهید بهشتی در سال ۱۳۸۰ است.

 • آشنایی با قانون هواپیمایی کشوری ۱۳۹۶-۱۰-۲۳ ۱۴:۳۲

  آشنایی با قانون هواپیمایی کشوری

  قانون هواپيمايی كشوری در تاريخ ۲۸ تير ماه ۱۳۲۸به تصويب مجلس وقت رسيد و اداره كل هواپيمايی كشوری زير نظر وزارت راه قرار گرفت.

 • آشنايی با تاريخچه تشكيل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ۱۳۹۶-۱۰-۰۴ ۱۴:۱۲

  آشنايی با تاريخچه تشكيل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای

  آغاز تحولات ساختاری حمل و نقل كشور به حدود یك صد سال قبل برمی‌گردد. فرمان امیركبیر در سال (۱۲۷۷ ه.ش) برای ایجاد بحریه نظامی، سرآغاز سازماندهی حمل و نقل كشور بوده است.

 • آشنایی با سازمان بنادر و دریانوردی ۱۳۹۶-۰۹-۱۶ ۰۹:۵۷

  آشنایی با سازمان بنادر و دریانوردی

  از سال ۱۳۰۷ پس از افتتاح راه شوسه تهران-خرمشهر، بندر خرمشهر در جنوب کشور اهمیت فراوان پیدا کرد و امر تجارت دریایى آن رونق یافت و به‏منظور اداره امور بنادر کشور «اداره کل بنادر» در روز ۱۵ بهمن ماه ۱۳۱۴ در تهران تأسیس گردید و کلیه امور بنادر ایران در آن متمرکز شد. در این زمان ضمن ایجاد بندر جدیدى در نوشهر نسبت به توسعه و تکمیل باراندازهاى بندر خرمشهر و همچنین ایجاد تأسیسات بندرى لازم در سایر بنادر شمال و جنوب کشور اقدام گردید.

 • آشنايی با تاریخچه سازمان ملی زمین و مسکن ۱۳۹۶-۰۹-۱۵ ۱۴:۰۶

  آشنايی با تاریخچه سازمان ملی زمین و مسکن

  باتوجه به مصوبه شماره ۳۵/دش مورخ ۷۲/۶/۱۵ شورايعالي اداري كه سبب ايجاد تغييراتي در وظايف سازمان زمين شهري گرديد. نام اين سازمان به سازمان ملي زمين و مسكن تغيير يافت و اساسنامه آن در سال ۱۳۷۵ اصلاح گرديد.

 • آشنايی با شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی كشور ۱۳۹۶-۰۹-۰۴ ۱۴:۰۹

  آشنايی با شركت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی كشور

  براساس معیارها و مقررات ملی و بین المللی حاكم بر استمرار خدمت رسانی مطلوب، ایمن و مطمئن در صنعت هوانوردی و حمل و نقل هوایی راهبری، مدیریت، نگهداری و توسعه فرودگاه ها،سامانه های هوانوردی كشور ومدیریت ترافیك هوایی كشور به عنوان مهمترین اركان زیرساختی این صنعت در جمهوری اسلامی ایران بر عهده شركت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران است كه یكی از شركتهای اصلی وزارت راه و شهرسازی محسوب می شود.

 • چطور در ساختمان‌های مرتفع در هنگام زمین‌لرزه ایمن بمانیم؟ ۱۳۹۶-۰۸-۲۷ ۰۷:۴۱

  چطور در ساختمان‌های مرتفع در هنگام زمین‌لرزه ایمن بمانیم؟

  اگر در ساختمان‌های مرتفع زندگی می‌کنید، شاید این سؤال برایتان مطرح شده باشد که در هنگام زمین‌لرزه چه باید کرد؟ آیا باید در ساختمانتان بمانید یا باید از آن بیرون بیایید.

 • آشنایی با تاریخچه سازمان هواپيمايی كشوری ۱۳۹۶-۰۸-۱۷ ۱۰:۰۲

  آشنایی با تاریخچه سازمان هواپيمايی كشوری

  در اواخر جنگ جهاني اول و در يكي از روزهاي سال ۱۲۹۶ شمسي اهالي تهران براي اولين بار هواپيمايي را مشاهده نمودند كه در ارتفاع پايين بر فراز تهران پرواز مي كرد و چون در آن موقع فرودگاهي در تهران وجود نداشت، خلبان در محل وزارت امور خارجه و شهرباني فعلي به زمين نشست. اين هواپيما ساخت روسيه بود كه آن را به صورت صندوقي از قطعات از راه بندرانزلي با اتومبيل به تهران حمل و پس از سوار كردن قطعات توسط خلبان روسي به پرواز درآمد.

 • زندگینامه فرزانه شرفبافی ۱۳۹۶-۰۷-۱۴ ۱۵:۲۰

  زندگینامه فرزانه شرفبافی

  فرزانه شرفبافی متولد ۱۳۵۲ تهران و دارای مدرک دکترای هوافضا از دانشگاه صنعتی‌شریف است.

 • آشنایی با واحد لود کنترل ۱۳۹۶-۰۵-۰۶ ۱۴:۳۰

  آشنایی با واحد لود کنترل

  لود کنترل بوسیله سیستم‌های کامیپوتری از تعداد مسافر هر پرواز اطلاع کامل دارد و بر نحوه چینش مسافر در پرواز نظارت آنلاین دارد و در صورت کم‌بودن مسافر و نیاز تعادلی پرواز ردیف‌های خاصی از صندلی‌ها را برای اختصاص به مسافر مشخص و تعدادی را مسدود می‌کند تا با استفاده از نیروی وزن مسافران تعادل هواپیما حفظ شود و پرواز دارای بهترین شرایط تعادلی هنگام برخاستن و پرواز باشد.

 • آشنایی با اثر معماری مسجد وکیل ۱۳۹۵-۱۱-۲۸ ۱۷:۰۴

  آشنایی با اثر معماری مسجد وکیل

  مسجد وکیل بر طبق بافت معماری سنتی این مرز و بوم در یک مجموعه اجتماعی قرار گرفته و هماهنگی زیبایی را در پیوند دین و دنیا به وجود آورده‌ است.

 • آشنایی با اثر معماری حمام فین کاشان ۱۳۹۵-۱۱-۰۳ ۱۶:۳۳

  آشنایی با اثر معماری حمام فین کاشان

  حمام فین با قدمت دوره قاجاریه در مجموعه باغ فین کاشان قرار دارد و از جمله آثار دیدنی این شهر به حساب می‌آید.

 • آشنایی با اثر معماری یخچال‌های خشتی ۱۳۹۵-۱۰-۱۵ ۱۶:۲۰

  آشنایی با اثر معماری یخچال‌های خشتی

  از جمله بناهای قدیمی شهرستان ابرکوه، وجود چهار یخچال خشتی در این منطقه است که کار تولید و انبار یخ به وسیله این بناها انجام می شده است.

 • آشنایی با اثر معماری سرای مشیر شیراز ۱۳۹۵-۱۰-۰۶ ۱۶:۳۱

  آشنایی با اثر معماری سرای مشیر شیراز

  سرای مشیر یا سرای گلشن از بازارهای قدیمی شیراز است که در دوره قاجاریه ساخته شده و در جنوب شرقی بازار وکیل جنوبی و در مجاورت در خروجی آن قرار گرفته و معماری آن کم و بیش مانند بازار وکیل است.

 • آشنایی با مسجد جامع (عتیق) قزوین؛ یادگار هزاره کهن ۱۳۹۵-۱۰-۰۵ ۱۵:۰۹

  آشنایی با مسجد جامع (عتیق) قزوین؛ یادگار هزاره کهن

  مسجد جامع (عتیق) قزوین با قدمتی هزارساله و معماری متناسب با اقلیم ایران و فرهنگ ایرانی، نمایشگاهی از دوره‌های تاریخی، مختلف معماری ایرانی- اسلامی را برای گردشگران داخلی و بین‌المللی ترسیم می‌کند. گفته می‌شود، مسجد در دوران مختلف مرمت و بازسازی شده است.

 • آشنایی با اثر معماری باغ موزه دفاع مقدس ۱۳۹۵-۱۰-۰۱ ۱۶:۲۵

  آشنایی با اثر معماری باغ موزه دفاع مقدس

  باغ موزه دفاع مقدس در اراضی عباس آباد و با زیربنای ۲۰۵ هزار متر مربع یک مجموعه بی‌نظیر و دیدنی و یک موزه رویدادی متفاوت از موزه‌هایی است که صرفا بناها و اشیای تاریخی را به نمایش می‌گذارند.

 • آشنایی با چند نکته ضروری در رعايت موارد ايمنی در مناطق عبور خطوط راه‌آهن ۱۳۹۵-۰۹-۲۶ ۱۱:۲۴

  آشنایی با چند نکته ضروری در رعايت موارد ايمنی در مناطق عبور خطوط راه‌آهن

  زندگی در حاشیه و نزدیک خطوط آهن توجه به نکات ایمنی را برای شهروندان و رانندگان وسایل نقلیه ضروری می‌سازد.

 • آشنایی با اثر معماری خانه زینت‌الملک شیراز ۱۳۹۵-۰۹-۱۸ ۱۲:۵۵

  آشنایی با اثر معماری خانه زینت‌الملک شیراز

  در ضلع غربی نارنجستان قوام، عمارتی زیبا قرار دارد که به دلیل سکونت خانم زینت‌الملک قوامی، دختر قوام‌الملک چهارم به این نام معروف شده است.