شناسهٔ خبر: 59408 - سرویس وزارتی
نسخه قابل چاپ

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با پایگاه خبری:

اقدام آخوندی در مبارزه با فساد قابل تقدیر است/ آخوندی برای تغییر سیاست‌های غلط چندبار استیضاح شد/ با آخوندی در این مسیر هم عقیده هستم

شکور پورحسین نماینده مردم استان اردبیل و همچنین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: دکتر آخوندی به عنوان یک وزیر و یک مقام عالیرتبه اجرایی کشور تصمیمی که در زمینه مبارزه با فساد گرفته‌اند ارزنده بوده و در این حوزه کار ایشان قابل تقدیر و تشکر است.

شکور پورحسین، نماینده مردم استان اردبیل در حوزه‌های انتخابیه پارس‌آباد و بیله‌سوار و همچنین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درخصوص عزم به وجود آمده درخصوص مبارزه با فساد و پررنگ کردن اعتماد دوباره مردم و همچنین اقدامات اخیر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حوزه نظام مهندسی در این زمینه اظهار داشت: هر کشوری یک سرمایه اجتماعی دارد که میراث تاریخی آن به حساب می‌آید که این سرمایه‌ها می‌تواند صداقت، نوع‌دوستی و اعتماد باشد.

وی افزود: امروز اعتماد به عنوان یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های اجتماعی کشورها تلقی شده و در این زمینه با توجه به گزارش‌ها از طریق سازمان‌های متولی این موضوع در کشورمان با بحران روبه‌روست و این مساله در موارد مختلف با کاهش چشمگیری مواجه بوده است. اعتمادسازی در دنیای امروز رمز ایجاد بنای توسعه است و هر تصمیمی در این زمینه می‌تواند اعتماد عمومی مردم را جلب و پررنگ کند.

پورحسین ادامه داد: دکتر آخوندی به عنوان یک وزیر و یک مقام عالیرتبه اجرایی کشور تصمیمی که در این زمینه گرفته‌اند ارزنده بوده و در حوزه مبارزه با فساد کار ایشان قابل تقدیر و تشکر است. متاسفانه در ایران بحث فساد در برخی موارد تبدیل به یک آفت شده که در حوزه اقتصاد خودش را برجسته‌تر نشان داده است. برای این نقیصه راه‌ حل‌های متفاوتی وجود دارد و در بحث فساد و رانت که نفوذ آن در تاروپود جامعه بحران‌ساز شده است، باید انضباط مالی و شفافیت در خیلی از حوزه‌ها داشته باشیم.

نماینده مردم اردبیل در حوزه‌های انتخابیه پارس‌آباد و بیله سوار و همچنین عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درخصوص پافشاری و ایستادگی وزیر راه و شهرسازی با تمام هجمه‌هایی که راه افتاده است، گفت: در سفری همراه آقای دکتر آخوندی، درخصوص مبحث فساد با یکدیگر صحبت داشتیم. یکی از مشکلات اساسی کشور ما این است که مدیران ما جرات و جسارت در تصمیم‌گیری را ندارند.

وی افزود: آقای آخوندی متولی وزارتخانه‌ای هستند که معتقد است پیش‌ از او سیاست‌های غلطی در آن وزارتخانه گرفته شده است و حتی به خاطر اصلاح آن‌ها چند بار استیضاح هم شد اما پا پس نکشید که کار بسیار درستی است. یکی از مشکلات ما در ایران همین است که نباید با تمام مقاومت‌ها کار را متوقف کرد تا آثار مثبت آن نمودار شود. من با آقای آخوندی در این مسیر هم عقیده هستم و قطعا کار ایشان در ادامه آثار بسیار مثبتی خواهد داشت.  

بیشتر بدانید:

ارائه گزارش تخلفات ۳۹ صفحه‌ای رجبی به آخوندی

تعلیق پروانه اشتغال به کار رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور

اعلام جعلی بودن مدرک تحصیلی رييس سابق كميسيون عمران مجلس از سوی دانشگاه امام‌حسین(ع)

حمایت قاطع ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی و مجلس شورای اسلامی از مواضع ضد فساد آخوندی

بازتاب سخنرانی و اقدامات ضد فساد آخوندی در رسانه‌ها/ سکوت رسانه‌های ضد دولت در برابر تخلف و فساد

نگاهی به ماده ۲۳ آیین‌نامه قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان

غرضی: اقدامات آخوندی در مقابله با فساد نظام‌مهندسی تازه آغاز کار است

واکنش جامعه‌شناسان به رشد غده‌های سرطانی در برخی سازمان‌ها: آخوندی در راه مبارزه با فساد تنهاست

وزارت راه و شهرسازی به عنوان ناظرعالیه تکلیف قانونی در اجرای درست قوانین نظام مهندسی دارد

مدرک لیسانس سیدمهدی هاشمی جعلی است/ مدیران دولت نهم و دهم باید پاسخگو باشند

سازمان نظام مهندسی نبايد فرصتی برای سوءاستفاده رانتخواران باشد/ اقدام آخوندی در مبارزه با فساد قدم خوب و در جهت اصلاح است

ادامه تكذيب‌های رييس اسبق كميسيون عمران مجلس/ آيا دانشگاه امام حسین و سازمان نظام مهندسی دروغ می‌گويند؟

نظر شما